Kvalitní spánek je velmi důležitý!

Kvalitní spánek je velmi důležitý!

 

Aby vaše tělo správně fungovalo, doporučuje se spát nejméně 7 hodin denně. Budete se cítit odpočatě, vaše pleť bude svěží a mysl čistá.

Pokud každou noc trávíte před počítačem, elektronická únava oslabí vaše tělo. Užívejte si spánek a objevte nespočet výhod. První z nich je rozhodně mladší a zdravější vzhled! Přečtěte si i další výhody kvalitního spánku:

 

1. Udržuje vaše srdce ve formě. Nedostatek spánku vede ke zhoršení krevního oběhu a zvýšení hladiny cholesterolu, což zvyšuje riziko infarktu myokardu.

 

2. Snižuje stres. Pokud dostatečně neodpočíváte, vaše tělo produkuje stresové hormony, díky nimž se vám bude hůře a hůře usínat. Je to začarovaný kruh. Trik, jak uvolnit tělo i mysl a navodit kouzelný spánek: lehněte si pod přikrývku, vydržte, dokud se nezahřejete, pak se na chvilku odkryjte, dejte přikrývku na stranu, vydržte i několik minut. Pak se opět vraťte pod teplou peřinu. Opakujte dvakrát až třikrát, zní to zvláštně, ale je známo, že chlad svádí ke spánku, vaše tělo se změnami teplot „unaví“ a bude se vám lépe usínat.  

 

3. Zvyšuje vaši aktivitu. Po osmi hodinách dobrého spánku se druhý den budete cítit plní energie a připraveni dobýt svět! Kromě toho bude i vaše pleť vypadat skvěle, tmavé kruhy se zmenší, zkrátka budete svěží a mladistvá během pár nocí odpočinku!

 

4. Pomáhá vám zhubnout. Studie ukázaly, že lidé, kteří spí méně než sedm hodin v noci, mají vyšší pravděpodobnost nadváhy. Nedostatek spánku narušuje hladinu hormonů v těle, zvyšuje neoprávněnou chuť k jídlu, takže se probudíte „přes noc“ s pár kilo navíc!

 

5. Pomáhá obnovit tělo. Pokud se říká, že dítě ve spánku roste, dospělý mládne. Vy spíte a vaše tělo tvrdě pracuje: buňky se regenerují a produkují větší množství bílkovin, aby napravily škody způsobené stresem, ultrafialovým zářením a jinými škodlivými vnějšími faktory.

 

Udělejte si hezký večer, dejte si zklidňující obličejovou masku a užijte si každou minutu vašeho SPÁNKU!

 

Kvalitní spánek je velmi důležitý!
Poznámky