Stanovte si jasné cíle a dosáhněte jich!

Stanovte si jasné cíle a dosáhněte jich!

 

 Nejdůležitějším krokem k dosažení osobních cílů je jejich správná identifikace a zosobnění se s nimi. Přesně vědět, čeho chceme dosáhnout a jít si za tím bez zbytečných odkladů a výmluv.

Jakmile přesně definujete svůj cíl, držte se ho! Metaforicky, samozřejmě! To znamená nenechat nikoho a nic, aby vás odchýlil od vašeho plánu, překazil vám cestu, po které jste se rozhodli jít. 

Cokoli chcete, cokoliv cítíte jako správně z celého vašeho srdce, to je správný směr! Jděte do toho, bez ohledu na to, co říkají ostatní. Není to tvrdohlavost, ale spíše způsob sebepoznání, prostřednictvím správné definice cíle, jak uvádíme výše.


Jděte do toho a půl je hotovo! 

Vizualizujte si svůj cíl ve své mysli. Hodně pomáhá smyslově vnímat svůj cíl. Například, pokud je vaším cílem pořídit si nové auto, zavřete oči a představte si sebe za volantem. Cítíte tu vůni, dotkněte se čalounění, vyberte si barvu, požadované vlastnosti a vybavte si ve své mysli, jak jedete po dálnici, hraje vaše oblíbená písnička v rádiu. Zapamatujte si tento okamžik a soustřeďte všechny síly!

Diskuse s vnitřním já, vizualizace a odhodlání tvoří 90% úspěchu. 

Můžete si vytvořit „motivační nástěnku“, koláž, na kterou umístíme obrázky nebo předměty, které symbolizují náš cíl, vše čeho chceme v životě dosáhnout, čím chceme být. Ať už je to například vysněná dovolená, nová práce, dům, auto, lepší postava nebo krásná rodina.

Sami sebe motivujte a povzbuzujte také verbálně. Mluvené nebo psané slovo, které si opakujte jako mantru, zvláště když pociťujete, že se vytrácí síla a přichází negativní myšlenky. Nedejte šanci pesimismu!


Použijte zákon přitažlivosti!

Slyšeli jste už o konceptu, který je založen na principu přitažlivosti? Přesněji přitahujete to, čím jste, co si myslíte, co cítíte, jakou energii uvolňujete.

Pozitivní myšlení, optimismus, důvěra ve váš plán, jistota, že je jen otázkou času, než cíle dosáhnete, to vše vám může velmi pomoci k jeho úspěšnému dosažení!

 

 

Stanovte si jasné cíle a dosáhněte jich!
Poznámky