Sdílejte radost, rozdávejte kousek štěstí!

Sdílejte radost, rozdávejte kousek štěstí!

 

 Štěstí je nakažlivé, je to pocit, který se znásobuje, pokud se o něj podělíte! Stejně jako láska. Štěstí vám dává křídla!  

Ne každý měl to štěstí … někomu chybí objetí rodičů, vřelé pohlazení od prarodičů, teplé jídlo každý den, milující rodina, odpočinek ve společnosti milovaných, někdy jsou to jen „maličkosti“ …

 

Usmívejte se!

Bez ohledu na to, co pro vás štěstí znamená, co vám doopravdy dělá radost?

Štěstí je velmi subjektivní pocit. Někdy hledáme celý život něco, co nám dělá radost. Žádné srovnávání, žádná lítost, žádné sebetrýznění.

Dosáhnout štěstí a uspokojení není tak těžké, záleží na vás, jak se díváte na život a jaké máte hodnoty. Zkusili jste dobrovolnictví? Pomáhat druhým bez „výdělku“ jen tak pro osobní uspokojení a radost. Dobrovolníky určitě shánějí v útulku pro zvířata, v dětském domově nebo v centru pro lidi bez domova ...

Dobrovolnictví vám pomůže pochopit a vnímat své vlastní štěstí. Všichni, kteří se rozhodli sdílet svůj čas, energii, dokonce i peníze s lidmi nebo zvířaty, kteří potřebují pomoc, popisují své pocity stejně. Štěstí druhých se stává jejich vlastním uspokojením a radostí.

Můžete organizovat finanční sbírku pro různé humanitární účely, můžete darovat oblečení nebo jídlo. Můžete zkusit vykouzlit úsměv na tvář dítěte v nemocnici tím, že mu budete číst, že si s ním zazpíváte nebo mu můžete jednoduše nabídnout svou přítomnost tam, kde je třeba. Štěstí pro některé lidi znamená trávit více času se svými blízkými. Neměli bychom zapomínat na své prarodiče a věnovat jim alespoň kousek svého volného času. 

Pamatujte, že štěstí je nikdy nekončící práce!

 

Sdílejte radost, rozdávejte kousek štěstí!
Poznámky