Potřebujete doplnit energii po náročném dnu? Vyzkoušejte Jógu!

Potřebujete doplnit energii po náročném dnu? Vyzkoušejte Jógu!

 

Ať už máte sedavé zaměstnání, trávíte celý den na cestách v autě nebo jste stále v pohybu, jóga vám pomůže získat zpět ztracenou energii a pevné zdraví.

Cvičení jógy (postoje / ásany) jsou účinná pro tělo i mysl a jejich výhody pocítíte i po jediné lekci. Pokud máte možnost vytvořit si doma relaxační prostor se svíčkami, vonnými tyčinkami nebo specifickou hudbou, je prožitek ještě lepší!

Díky 15 minutám cvičení jógy aktivně bojujete se stresem, zlepší se kvalita spánku a také vám pomůže s držením těla. Svaly se uvolní a stres nahromaděný během dne mizí jak mávnutím kouzelného proutku.

1. Dýchací cvičení

Denně strávíte průměrně osm hodin tím, že se věnujete své práci, šéfovi, kolegům, pracovním povinnostem, aniž byste vnímali svůj vlastní dech. Cvičení vědomého dýchání uvolňuje napětí nahromaděné během celého dne a dokáže odbourat stres. Udělejte si večer chvilku pro sebe.

Jednu ruku položte na břicho a druhou na hrudník. Zhluboka dýchejte, vnímejte, jak se vám naplňují plíce vzduchem. Nádech i výdech provádějte vždy nosem. Při nádechu břicho roste, při výdechu se břicho stahuje. Opakujte 3 série 15-ti hlubokých nádechů, dejte si přestávku mezi jednotlivými sériemi minutku.

2. Pozice kočky

Vaše páteř se opravdu necítí dobře po celém dni stráveném v kancelářské židli. Pozice kočky, vám pomůže znovu získat pružnost a zmírnit bolesti zad.

Klekněte si na kolena a opřete se o dlaně. Kolena a dlaně držte v jedné linii s boky a rameny. Při nádechu prohněte záda a dívejte se nahoru. Při výdechu udělejte kočičí hřbet a bradu tlačte k hrudníku. Opakujte 10x.

3. Pozice dítěte

Bolí vás spodní záda? Vyzkoušejte tuto mimořádně relaxační pozici - asanu. Protáhnete záda obratel po obratli a tlak v bederní oblasti zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Posaďte se na kolena s hýžděmi na patách. Natáhněte dlaně a položte je buď před nebo za paty. Zhluboka se nadechněte a položte čelo na podlahu, zatímco vaše ramena, hrudník a dolní část zad se krásně uvolní.

4. Relaxační pozice

Tato poloha vám pomůže vnímat své tělo a uvolnit páteř a nervový systém.

Lehněte si na záda. Zvedněte kolena do úrovně 90 stupňů a pravou dlaní pomalu zatlačte kolena na podlahu, na pravou stranu. Levá ruka je v linii s levým ramenem a pohled je směřuje také doleva. Strany prostřídejte.

5. Pozice Sfingy

Tato pozice je skvělá pro uvolnění oblasti bederní a trénink zádových svalů.

Lehněte si na břicho, položte dlaně vedle hlavy a předloktí držte na podlaze. Zatlačte do paží, napněte celé tělo a jemně zvedněte hrudník z podložky, hlavu držte v prodloužení páteře. Udržujte své břicho aktivní a zbytečně se neprohýbejte, ať netrpí zádové svaly.

6. Šavásana – relaxační pozice pro profíky

V této pozici těží z relaxace jak mysl, tak i tělo. Energie vyprodukovaná během této pozice harmonizuje tělo a to tak vstupuje do fáze zotavení.

Lehněte si na zem se zavřenýma očima. Roztáhněte nohy a paže. Dlaně směřují vzhůru. Od prstů po temeno hlavy vizualizujte každou část těla, která klesá do hlubokého stavu uvolnění a regenerace. Vnímejte své tělo a dýchejte!

Každé cvičení jógy, zakončete krátkou úvahou o lásce, míru, vděčnosti, laskavosti a vyvoláním pocitů, které vám dodávají dobrou náladu a emoční energii.

 

Potřebujete doplnit energii po náročném dnu? Vyzkoušejte Jógu!
Doporučené produkty
Poznámky