Pečujte o svou pleť po tréninku

Pečujte o svou pleť po tréninku

Pečujte o svou pleť po tréninku

Chodíte rádi do posilovny nebo sportujete, ale zdá se, že vaše pleť si to tak neužívá jako vy? Je to proto, že nadměrné pocení a vlhké prostředí nejsou ideální pro vaši pokožku.

Pečujte o svou pleť po tréninku

Péče o po tréninku je nezbytná! Předchází problémům, jako jsou pupínky, nadměrné hromadění potu a podráždění. Udržujte svou pleť zdravou a čistou díky těmto krokům.

Jemně pokožku očistěte 

Po tréninku si odstraňte zbytky potu, nečistot a bakterií pomocí jemného čisticího prostředku a Vyhněte se používání drsných a nešetrných produktů, které by mohly zbavit vaši pokožku přirozených olejů.

Osušte a hydratujte

Jemně si osušte obličej čistým ručníkem. Vyhněte se zbytečnému tření, protože to může způsobit podráždění. Naneste lehký hydratační krém pro doplnění potřebné vlhkosti. Vybírejte si lehké přípravky, které nebudou zbytečné ucpávat póry.

Pečujte o své tělo

Nezapomínejte na péči o pokožku celého těla. Osprchujte se jemným sprchovým olejem, abyste odstranili pot a zbytky nečistot. V dalším kroku použijte hydratační tělové mléko a vaše pokožka bude jako znovuzrozená! 

Nezapomínejte na nohy!

Extrémně postiženou oblastí po trvalém tréninku je oblast chodidel. Lidé, kteří pravidelně cvičí, mívají častěji problémy s mozoly. Kůže je dehydratovaná a vznikají bolestivé prasklinky na patách. Abyste této nepříjemné situaci předešli, použijte peeling na nohy s mentolem, který pokožku osvěží a hydratuje.

Obecným pravidlem je, že po tréninku vždy pereme své oblečení, abychom ho udrželi čisté. Může totiž obsahovat pot a bakterie, které se dostanou do kontaktu s vaší pokožkou a způsobí neplechu. Nezapomínejte na hydrataci! Pijte hodně vody po celý den a hydratujte se také zevnitř! 

 

Doporučené produkty
Poznámky