Pracujte z domova s dětmi? Přinášíme Vám pár tipů jak neskončit v blázinci!

Pracujte z domova s dětmi? Přinášíme Vám pár tipů jak neskončit v blázinci!

 

 Děti někdy nechápou, co znamená „nemám čas“, „teď pracuji“ nebo „jsem unavená“. Mají stále dostatek energie a jsou připraveni hrát si kdykoliv. Stále se na něco ptají se a chtějí vaši pozornost. Rychlým řešením se může zdát nabídka displeje telefonu či tabletu...

Pokud pracujete z domova, máte děti neustále u sebe. Nastavte si denní režim tak, aby zahrnoval také přestávky na hraní. Děti potřebují být neustále středem pozornosti, nesnášejí pocit ignorace a hra, byť na deset minut, pro ně může být zábavou a pro vás prostředkem k relaxaci.

Jaké činnosti tedy můžete dělat doma s dětmi, kromě toho, že je necháte trávit hodiny u televize nebo s telefonem v ruce?

Čas na hádanky!

Tato hra rozvíjí kognitivní i motorické funkce, zaměstnává jejich mysl. Psychologové tvrdí, že řešení hlavolamu pomáhá dětem ke koordinaci a zlepšuje jejich pozornost a koncentraci. Počet je vhodný volit podle věku, aby se dítě zbytečně nepřetěžovalo. Aktivitu můžete připravit ještě zábavněji. Můžete společně vytvořit vlastní puzzle. Vyberte oblíbený obrázek vašeho dítěte, například kreslenou postavičku a rozstříhejte ho na více kusů. Zábava za pár minut ☺.


Vybarvujte!

Omalovánky jsou stále skvělou zábavou! Můžete si nastavit různá témata na celý týden a každý den vybarvovat jiný obrázek. Například: pondělí - ovoce, úterý - ptáci, středa - zvířata a tak dále...


Domácí sušenky? Ano prosím!

Připravte si předem těsto na sušenky. Přestávku na hraní pak můžete využít na pečení! Uvidíte, bude to zábava! Můžete vytvořit vtipné tvary a pak si vychutnat společně dobroty, které jste upekli!


Hledání pokladu!

S trochou fantazie můžete vytvořit příběh, ve kterém vy a vaše dítě začnete hledat skrytý poklad přímo ve vaší ložnici nebo obývacím pokoji. Vytvořte mapu, na které je poklad označen X a zanechte stopy. Budete se určitě bavit oba dva při pokusu o rozluštění záhady a nalezení vzácného předmětu, který se někde ukrývá - může to být něco sladkého nebo hračka, po které dítě dlouho touží!

 

 

Pracujte z domova s dětmi? Přinášíme Vám pár tipů jak neskončit v blázinci!
Poznámky