Rok 2021 – splňte si svá přání!

Rok 2021 – splňte si svá přání!

 

Jaké jste si dali předsevzetí pro rok 2021?

„Touha“ může být velmi rozmarná. Nezaměňujte touhu s potřebou! „Potřeba” je zásadní a je třeba ji za každou cenu uspokojit. Skutečné potřeby podporují rozvoj a přežití jednotlivce. Pokud jde o potřeby, nemáme prostor pro omylné jednání, Ego zde nemá co mluvit ...

Ale s „přáním” se hra trochu mění. Zde má Ego manévrovací prostor, protože člověk může žít s neuspokojenými touhami, pokud ví, co dělat se svou energií. Na scénu vstupuje „cíl“, často zaměňovaný s touhou. Cílem je co nejkonkrétnější a nejrealističtější verbalizace, která vyjadřuje touhu po akci.

Dobře, dobře, dost psychologie a slovíčkaření.

Představte si, že se chystáte jít na kávu s přáteli, jít koupit dárek nebo si doma zacvičit: odkud pochází energie, díky které můžete vše zvládnout? Je to spíše touha viďte ...

Pokud jste si pro tento rok nedali žádné předsevzetí, zastavte se na pár minut a zeptejte se sami sebe - co opravdu chci? Cíle letošního roku mohou být jasnější a cesty k jejich dosažení se mohou sladit s hlubokými touhami vaší duše. A pak cíle dosáhnete snadněji nebo možná budete mít kotvu, pomocí které se můžete vrátit do přístavu, když nepřátelské souvislosti otřásají vaší lodí.

Dáme si malé cvičení: Pokud dnes potkáte zlaté rybky, kouzelného džina z lampy nebo kouzelníka, který vám splní tři přání, co to bude? Napsali jste svá přání? Jaké je tedy čtvrté přání?

Jděte dále, buďte smělí a spojte realistické, objektivní touhy s konkrétními činy. Představte si přání jako vyplněná. Není to úžasný pocit?

 

Ať je pro vás rok 2021 rokem splněných přání!

 

Rok 2021 – splňte si svá přání!
Poznámky