Péče o citlivou pokožku v zimě

Péče o citlivou pokožku v zimě

 

Určitě to znáte, citlivá pokožka v chladu okamžitě zčervená. Špatně se prokrvuje, lehce se podráždí, štípe a nepříjemně reaguje na kosmetické produkty. V zimním období je péče o tuto pokožku velmi důležitá.

Pokud máte jemnou pleť, citlivou na každou změnu, je pro vás obtížné najít ten správný krém. Teplotní změny jsou pro vaši pokožku doslova noční můrou. Jedná se o nepatologický, ale nepříjemný stav, kterým trpí mnoho lidí, zejména ti, kteří žijí ve městě, ve znečištěném prostředí, pracují v extrémních teplotách nebo jsou neustále vystaveni dráždivým chemikáliím.
V zimě citlivá pokožka trpí kvůli náhlým změnám teplot z horké na studenou a naopak. Vyžaduje důslednou a kvalitní péči. Co vám může pomoci:
Vyhýbejte se příliš kořeněným jídlům, která mohou způsobit vyrážku. Pijte po malých doušcích alespoň dva litry vody denně, dostatečná hydratace pokožky je také velmi důležitá, bude pak odolnější vůči podráždění.
Používejte kosmetiku určenou speciálně pro citlivou pokožku, která neobsahuje žádné dráždivé látky a parfemace.
Na obličej používejte vždy produkty určené pro citlivou pokožku, pravidelně ráno a večer. Odstraníte nečistoty bez dehydratace pokožky a rozhodně se vyhněte drhnutí obličeje ručníkem!
Před nanesením jakéhokoli kosmetického nebo make-up produktu jej vždy otestujte na malé ploše vaší pokožky, například na zápěstí. Pokud vaše pokožka zareaguje, podráždí a svědí, bez přemýšlení se těmto produktům vyhněte!
Jednou týdně aplikujte výživnou masku. Můžete si vyrobit i doma: smíchejte lžíci smetany s pěti kapkami citronu. Masku nechte působit deset minut a poté opláchněte důkladně teplou vodou.
I když je sezóna slunce pryč, vybírejte si denní krém s ochranným faktorem pro citlivou pokožku. Chrání před podrážděním, nepodceňujte sílu UVA / UVB paprsků ani v zimě !

 

Péče o citlivou pokožku v zimě
Doporučené produkty
Poznámky