Zůstaňte ve formě!

Zůstaňte ve formě!

 V zimě se zdá, že je provozování sportu o něco náročnější. Je dříve tma, jsme unavenější a je pro nás stále obtížnější chodit do posilovny, zvláště po celém dni v kanceláři. Žádný problém, doma se dá taky provozovat spousta pohybových aktivit!

Pokud vás zima nebo aktuální opatření drží daleko od vašeho oblíbeného parku nebo posilovny, můžete si svůj tréninkový program uspořádat přímo doma – potřebujete své tělo, pokud máte pomůcky a kousek prostoru. Třeba obývací pokoj ☺!

Kilometry na kole a na běžícím pásu!

Běžecký pás je ideální volbou pokud uvažujete o domácím sportu nebo když vám špatné počasí nedovolí běhat v parku. Výhodou je, že můžete běhat kdykoliv a kdekoliv. Můžete u toho sledovat oblíbený seriál, poslouchat oblíbené písničky nebo si odskočit na pár kilometrů procházky mezi pracovními úkoly, pokud máte zaměstnání, které zahrnuje práci z domova. Stacionární kolo je ideální pro každodenní trénink, pomůže vám shodit kalorie, zpevnit svaly, ale zabere v domě docela dost místa a hodně zatěžuje klouby.

Běžecký pás i kolo vám pomohou zhubnout, pokud chcete a zároveň zpevnit svaly a udržet se v kondici. Čím častěji budete cvičit, tím viditelnější budou výsledky.

Krok za krokem na stepperu!

Mini-steppery zabírají opravdu málo místa, ale výrazně přispívají ke kardiovaskulárnímu zdraví prostřednictvím aerobních procesů, které probíhají v těle při chůzi na místě, ale zároveň přiměřeně zatěžují svaly nohou, nadměrně zatěžují klouby a plíce nutí pracovat na maximum. 

Na začátku a na konci - trochu protažení!

Před, ale i po fyzické aktivitě se doporučuje připravit či uvolnit tělo strečinkem! Protahovací cviky jsou důležité pro svaly a klouby. Pomohou vám získat flexibilitu a mobilitu. Na YouTube najdete mnoho protahovacích cviků, které můžete cvičit doma na matraci i při sledování oblíbeného seriálu.

Jóga – klid pro tělo, mysl i duši

Jógová cvičení (pozice / ásany) jsou zvláště účinná pro zklidnění mysli a uvolnění těla.  Jejich přínos pocítíte již po prvním cvičení. Máte-li možnost vytvořit si doma relaxační prostor s vonnými svíčkami, aromatickými tyčinkami nebo specifickou ambientní hudbou, bude tato chvíle ještě uspokojivější!

Tanec je normální v každém věku

Pokud rádi tancujete, milujete hudbu a nejste příznivci tréninku v posilovně, můžete shodit kalorie zumbou nebo baletem. Rozvíjejte tělo prostřednictvím tance, užívejte si rytmus, koordinaci pohybů na melodické lince, rovnováhu a zručnost. Tanec pomáhá formovat nejen tělo, ale i osobnost, podněcovat kreativitu, udržovat intelektuální a fyzický tón. Tančete!

 

Zůstaňte ve formě!
Poznámky