Jak si udržet pozitivní náladu, navzdory špatné náladě

Jak si udržet pozitivní náladu, navzdory špatné náladě

 

 Podzim je čas kdy se dny krátí, přes den ubývá slunečního svitu, teploty klesají a déšť je našim věrným společníkem při dlouhých večerech. Toto vše nám může dát pořádně zabrat! Co můžeme udělat, abychom s úsměvem na tváři přežili toto sychravé období?

Naše tělo vnímá podzim jako období klidu a odpočinku. Někdy můžete mít pocit, že musíte zastavit letní zábavu, procházky s přáteli, pohodu a relaxaci v přírodě. Podzimní astenie není sama o sobě nemoc, ale může být nepříjemným symptomem, který vám převrátí život naruby. Za nespavostí, depresí nebo nesoustředěností, pociťovanou právě na podzim, se skrývá ve skutečnosti astenie.

Co můžete udělat?

Cvičte! Nejlépe venku! Pokud to však počasí nedovoluje, přemýšlejte o tom, jak byste se mohli hýbat doma! Zkuste například cvičit jógu, aerobik, tančit nebo investovat do šlapacího rotopedu. Zkrátka do čehokoli, co vás baví a odpovídá vašemu životnímu stylu. Cvičení má silný pozitivní dopad na dobrou náladu a také na duševní bystrost!

V práci si vytvořte seznam priorit, vždy na začátku týdne. Bude pro vás snazší soustředit se na to, co musíte udělat za den než za měsíc! Dávejte si krátkodobé cíle.

Dostatek spánku!

Během tohoto období je velmi důležité dostatečně spát, v průměru osm hodin denně. Tělo potřebuje hodně spánku, zejména proto, že ho přechod na chladné teploty přetěžuje a unavuje.

Zároveň si užívejte hojnost podzimu a dopřejte si sezónní jídla jako je dýně, jablka, hrozny nebo květák. Při zmírnění únavy a vyčerpání vám pomůžou ořechy a například dýňová semínka. Jsou zdroje kvalitní energie a důležitých živin. Hlídejte si příjem vitaminu D. Hraje důležitou roli při správném fungování mozku a na podzim je o to nezbytnější.

 

Hýčkejte se!

Abyste se dostali z podzimní astenie, bylo by dobré najít si vždy trochu času na sebe. Na činnosti, které vám dělají radost a které vás nabíjí pozitivní energií. Meditujte, vychutnejte si kávu nebo čaj ve společnosti přátel, čtěte, zapalte si vonnou svíčku a dopřejte si relaxační koupel.  

Věnujte čas sami sobě a uvidíte, že pozitivní nálada vás jen tak neopustí ani na podzim!

 

 

Jak si udržet pozitivní náladu, navzdory špatné náladě
Poznámky