Naučte se umění Feng-shui a vneste energii do vašeho domova

Naučte se umění Feng-shui a vneste energii do vašeho domova

 

 Feng Shui přináší určitá pravidla, která vám pomohou vytvořit pevné spojení mezi prostorem, kde žijete, vaší osobností a tím, co skutečně chcete. Cílem je zdravý a pozitivní životní styl.

Zde je pět základních principů tohoto starověkého, čínského umění:

 

1. Zbavte se starých věcí

Staré věci přitahují a ukládají negativní energii, zvláště pokud jsou uloženy na nesprávných místech. Musí tedy rozhodně zmizet! Může to být staré harampádí, oblečení, které již dlouhá léta nenosíte, rozbitý nábytek nebo dekorativní předměty na které usedá prach. I krabice, ve kterých skladujeme staré a nepotřebné věci musí z domu pryč! Blokují tok pozitivní energie. Ujistěte se, že je ve vašem domě dostatečný přísun čerstvého vzduchu a denního světla!

2. Používejte světlé barvy

Použití pastelových a světlých barev dodává pocit klidu a pohody. V umění Feng Shui jsou některé barvy spojovány s negativitou, nepořádkem a chaosem. Například tmavě modrá je barva, která okamžitě nastoluje apatii a ubírá energii, růžová přináší neklid a způsobuje podrážděnost. Červená symbolizuje vášeň, ale zvyšuje nervozitu.

3. Buďte opatrní při umísťování zrcadel

Není vhodné je umisťovat do ložnice, protože navozují pocit, že je tam více lidí a podle zásad Feng-Shui prý riskujete, že si do páru „přizvete“ třetí osobu. Pokud je zrcadlo umístěno správně, přináší do domova pohodu, klid, zdraví a štěstí

Nejlepší je umístit zrcadlo do předsíně nebo do obývacího pokoje! 

4. Fotografie 

Podle specialistů na umění Feng Shui by fotografie s přáteli nebo příbuznými měly být umístěny na očích. Například v pracovně a ty s vaší rodinou mají své místo v ložnici.

5. Zapalte svíčky 

Chcete-li ve svém životě zdraví a pozitivní energii, zapalte svíčku ve východní části domu. Stimulace určité oblasti pochází z plamene svíčky, ale v umění Feng Shui je důležitá i její barva: červená pro vášeň, touhu, zdraví, energii; žlutá pro štěstí a teplo a růžová pro romantiku, lásku a náklonnost.

 

  

 

Naučte se umění Feng-shui a vneste energii do vašeho domova
Doporučené produkty
Poznámky