10 způsobů, jak přinést pozitivní energii do vašeho domova

10 způsobů, jak přinést pozitivní energii do vašeho domova

 

 Náš dům je jako houba, která absorbuje jak pozitivní, tak i negativní energii. Umístění úložných prostorů, dekorací a nábytku hraje velmi důležitou roli! Vytvořte si dům, který volně dýchá a vyzařuje pozitivní energii!

1. Spolehněte se na minimalismus

Základní slovo ve Feng Shui je ORGANIZACE a týká se zejména uvolnění prostoru od nepotřebných předmětů, které nedovolí optimální cirkulaci energie, vitálnímu toku. Pokud neustále umísťujete různé předměty kolem domu, znamená to, že jich máte příliš mnoho a musíte je reorganizovat nebo se jich zbavit. Přeplnění prostoru nábytkem a dekoracemi snižuje hladinu pozitivní energie. Nechejte prostory co nejvíce vzdušné!

2. Pozor na chodbu

Je to prostor, kterým energie do vašeho domova vstupuje. Nepřeplňujte vstupní halu předměty, které nepoužíváte a udržujte prostor čistý a uklizený.

3. Zlikvidujte sušené květiny

Živé květiny jsou něco jiného, absorbují negativní energii! Ale pozor na sušené květiny! Ovlivňují cirkulaci pozitivní energie zvané Chi, která přináší stav pohody, udržuje zdraví a harmonii všech, kteří v domě žijí.

4. Palo Santo 

Specifické dřevo Palo Santo, vydává příjemný vonný kouř borovice, máty a citronu, který zmírňuje nachlazení, stres, astma, bolesti hlavy, úzkost, deprese, záněty a negativní emoční stavy.

5. Vůně šalvěje

Duchovní očista se provádí za účelem odstranění negativních energií nebo nežádoucích duchů z vašeho domova. Čištění bílou šalvějí nebo kadidlem je účinné, pokud jste opravdu rozrušení, v depresi, rozčílení nebo trpíte nespavostí. 

6. Účelové dekorace - ozdobná fontána

Nejpoužívanějším symbolem Číňanů v umění Feng Shui jsou fontány. Zachovávají vlhkost místnosti a jsou vodičem pozitivní energie. Ideální je umístit ji do obývacího pokoje nebo ložnice, ideálně k oknu.

7. Nechte do domu pronikat co nejvíce přirozeného světla

Dům, kde sluneční světlo vstupuje bez jakýchkoliv překážek, má vysokou úroveň produktivity, pomáhá regulovat cirkadiánní rytmus, přesněji spánkový cyklus a bdělost. Dopřejete si tedy kvalitní spánek a budete se cítit více odpočatí.

8. Zapalte vonné svíčky

Zapalte je v obývacím pokoji nebo v místnosti, kde trávíte čas s rodinou. Říká se, že svíčky spalují negativní energii domu a rozptýlí starosti. 

9. Očistěte zlé energie mořskou solí

Špatné energie se shromažďují v rozích místností a mořská sůl prostor čistí od negativních vibrací. Nasypte do misek sůl a umístěte je do každého rohu místnosti, po týdnu vždy vyměňte. 

10. Krystaly a silice

Pohlcují negativní energii, doslova ji zničí a stane se neutrální. Využijte esenciální oleje, některé mají velmi silné vibrace. Například kadidlo, santalové dřevo, šalvěj, bazalka. Kouřový křemenný krystal, transparentní křemen nebo ametystová geoda váš domov čistí.


Pokud si chcete svůj domov zpříjemnit jemnou vůní, vyzkoušejte interiérovou vůni!

 

10 způsobů, jak přinést pozitivní energii do vašeho domova
Poznámky