Pečujte o své ruce i během letní dovolené

Pečujte o své ruce i během letní dovolené

 

 Nejen pokožka obličeje a těla potřebuje po dovolené u moře více péče a hydratace. I vaše ruce jsou po několika dnech kontaktu s mořskou solí nebo chlórem v bazénech vysušené a potřebují péči!

Ruce jsou vizitkou člověka. Ať už je to pravda nebo ne, je to rozhodně důležitý barometr pro potřeby vaší pokožky. Prvotní projevy stárnutí můžete pozorovat právě na nich. Kůže na rukou je velmi tenká, jemná a nemá žádné mazové žlázy. Navíc ji nadměrně vysušují mýdla a dezinfekční gely.

Ujistěte se, že máte vždy v kabelce krém na ruce.  Trpí nejen v létě, ale i v zimě! UV záření, písek, slaná voda nebo voda z bazénu, zkouška odolnosti pro vaše ruce! Pokud je pokožka nadměrně suchá, zvolte krém na ruce s máslovým základem!  

 

Opalovací krém používejte i na ruce

Někdy zapomínáme chránit pokožku rukou opalovacím krémem a můžeme si způsobit zbytečné popáleninami způsobenými škodlivými paprsky. Naneste tedy SPF 50 i na ruce!

 

Vyměňte mýdlo za olej

Mimořádně prospěšné pro zdraví rukou je výměna agresivních pracích prostředků a mýdel, které ruce zbytečně vysušují. Vyzkoušejte jemné mýdla  na olejovém základu, bohaté na rostlinné oleje a glycerin.

 

Zázrak jménem sprchový olej! 

Je bohatý na esenciální oleje například z oliv, avokáda, jojoby a pšeničných klíčků, Omega 3, 6, 7, 9 mastné kyseliny a vitamíny A a E. Pomáhá regenerovat pokožku nejen po letní sezóně a navrací jí hebkost a dlouhotrvající hydrataci.

 

Vyzkoušejte osvěžující sprej na ruce 

Klasický dezinfekční prostředek pokožku rukou vysušuje. Osvěžující sprej na ruce má také antibakteriální účinek, ale je lehký. Osvěžuje, dezinfikuje a udržuje ruce čisté a jemné, aniž by pokožku nadměrně vysušoval.

 

Vaše ruce si zaslouží také masku!

Masky na ruce mají tvar rukavic, obsahují zvlhčujících ingredience, které o suché ruce pečují a zklidňují pokožku. Říká se, že jedna maska ​​na ruce odpovídá nanášení krému na ruce po dobu sedmi dnů!

 

Pečujte o své ruce i během letní dovolené
Doporučené produkty
Poznámky