Vyzkoušejte plavání a překonejte stres

Vyzkoušejte plavání a překonejte stres

Vyzkoušejte plavání a překonejte stres

Plavání je zábavné, zdravé a může to být skvělá aktivita, která vám pomůže překonat stres hned z několika důvodů. Přečtěte si tento článek a dozvíte se více!

Cvičení uvolňuje endorfiny, které jsou známé jako hormony „štěstí“. Tyto endorfiny mohou zlepšit vaši náladu, snížit stres a podpořit celkový pocit pohody. Plavání je celotělové cvičení, které zapojuje více svalových skupin a podporuje tak kardiovaskulární kondici!

Relaxace 

Plavání může mít zklidňující účinek na mysl i tělo. Rytmické pohyby ve vodě dokáží navodit meditativní zážitek. Soustřeďte se na svůj dech a buďte přítomni v daném okamžiku. Přesunete vaši pozornost od stresujících myšlenek a podpoříte tak relaxaci.

Pobyt ve vodě má navíc na vaše tělo jedinečný vliv. Dokáže vytvořit pocit beztíže a poskytnout jemný odpor vůči pohybu, zmírňuje napětí a stres ve svalech. Voda má také chladivý a zklidňující účinek, zároveň je osvěžující!

„Vystupte“ z každodenní všednosti života

Plavání vám dává příležitost dočasně se odpojit od každodenních stresů a povinností. Když jste ve vodě, můžete si vytvořit duševní a fyzický prostor, kde se můžete soustředit na sebe a užívat si svobodu pohybu. Tato přestávka od vaší obvyklé rutiny vám může pomoci snížit stres a poskytnout vám novou perspektivu. 

Plavání může být samostatnou aktivitou, ale dá se užívat i jako kolektivní „sport“. Vstup do plaveckého klubu, účast na skupinových kurzech nebo prostě plavání v moři s přáteli či rodinou vám přináší sociální podporu a pocit komunity. Interakce s ostatními a sdílení zkušeností zlepší vaši celkovou pohodu. ☺

 

 

Doporučené produkty
Poznámky