5 tipů pro mladistvý krk a dekolt!

5 tipů pro mladistvý krk a dekolt!

 

Oblast krku, je velmi často zanedbávána ačkoliv by měla být v popředí kosmetických procedur. Co dělat, aby váš krk a dekolt byl krásný, mladistvý a vypnutý?

Každá žena si chce udržet svůj vzhled mladistvý co nejdéle. Ale co dělat, když v určitém věku (40-50 let, v závislosti na genetické dispozici každé z nás), se náš krk a dekolt začne vypadat jako „krocaní” místo krásného a pružného „labutího”? Pomačkaná a ochablá pokožka, výrazné stopy vrásek, povislá brada a kůže na krku. Tento nevzhledný efekt nastává, když svaly na krku začínají ochabovat, pokožka ztrácí svoji elasticitu a přirozenou schopnost regenerace. Zde je pět tipů, díky kterým můžete potlačit známky stárnutí právě v této oblasti.


1. Procvičujte svaly krku
Vynikající pro udržení svalové kondice, ale buďte opatrní, rozhodně nedokáží odstranit přebytečnou pokožku. Je tedy důležité začít již s prevencí zhruba od 35 let!

Přední tlak
Položte si jednu ruku na čelo, tlačte hlavu směrem k ruce, aniž byste pohybovali hlavou dopředu. Držte tuto pozici po dobu 10 sekund. Potom obě ruce držte za hlavou, krk tlačte dozadu a držte 10 sekund.

Žvýkání
Posaďte se na židli s rovnými zády, zvedněte hlavu dozadu tak, aby vaše brada směřovala ke stropu. Udržujte své rty zavřené a žvýkat ústy. Opakujte 20krát. Můžete vyzkoušet i během oběda v práci.

Líbání
Posaďte se na židli s rovnými zády, zvedněte hlavu tak, aby vaše brada směřovala ke stropu se zavřenými rty. Našpulte rty, jako byste chtěli někoho políbit, opakujte 20krát.


2. Krémy pro vypnutí pokožky
N-acetylglukosamin, přírodní forma chemického glukosaminu, se nachází v některých druzích krémů pro dekolt a anti-aging krémů. Existuje výzkum, který naznačuje, že takové krémy mohou výrazně zlepšit vzhled pokožky krku a zároveň snížit účinky hyperpigmentace. Vynikající je také vitamin A ve svých nejznámějších formách - tretinoin (Retin A) a retinol - který pomáhá vrátit čas zpět a obnovuje strukturu pokožky působením v nejhlubších vrstvách kůže.

 

3. Chirurgické zákroky
Jedná se o nejrychlejší a nejúčinnější ošetření stárnutí pleti. Tradiční chirurgické zákroky (facelift) vyžadují však chirurgický zásah do kůže a mohou zanechat jizvy. Některé z novějších ošetření jsou méně invazivní. Například pomocí omlazení oblasti krku pomocí biologicky vstřebatelných nití, které se vkládají pod kůži s cílem vypnutí tkáně. Vlákna se rozpustí asi za 12 týdnů, ale produkce přírodního kolagenu je stimulována a omlazující účinek může trvat i několik let.

 

4. Botox
Ano, botox (botulotoxin typu A) lze také využít k ošetření oblasti krku! Tento postup je neinvazivní a nevyžaduje dobu regenerace. Botox se aplikuje tak, aby se snížil nevzhledný vzhled platysmových čar (vertikální šňůry viditelné s narůstajícím věkem právě v oblasti krku). Výsledky vydrží zhruba 3–4 měsíce a pro udržení efektu vypnuté pokožky, jsou nutné opakované injekce.

 

5. Omlazení pomocí laseru
Různé lékařské přístroje mohou pokožku zahřát a aktivovat její regeneraci. Laserové omlazení je neinvazivní ošetření, které je třeba opakovat jednou za 4-6 měsíců.

 

5 tipů pro mladistvý krk a dekolt!
Poznámky