Chraňte své rty před sluncem!

Chraňte své rty před sluncem!

Chraňte své rty před sluncem!

Spáleniny od slunce v tak choulostivé oblasti jako jsou vaše rty, mohou být opravdu nepříjemné. Naštěstí existuje několik způsobů, jak je léčit nebo lépe, předcházet jim. Přečtěte si naše tipy!

 

Ošetřete spálené rty studeným obkladem: jemně přiložte na rty studený, vlhký hadřík nebo ledový obklad zabalený v látkovém kapesníku. Zklidní postiženou oblast a pomáhá snižovat riziko vzniku zánětu. 

Vyzkoušejte balzám na rty nebo mast obsahující aloe vera, bambucké máslo nebo kokosový olej. Vyhněte se produktům s výraznou vůní nebo dráždivými látkami, které by mohly vaše rty podráždit.

Prevence 

Používejte balzám na rty nebo opalovací krém na rty s vysokým SPF (nejlépe SPF 30 nebo více), každý den než vyrazíte ven, zejména během horkých letních dnů, kdy slunce doslova „žhaví“. Aplikujte znovu každé dvě hodiny nebo i častěji. S každou aktivitou se účinnost snižuje – plavete, potíte se a vaše rty ztrácí ochranu. 

Vyhněte se olizování rtů: sliny mohou vaše rty vysušovat a ty jsou pak náchylnější ke spálení. Raději sáhněte po oleji na rty. Udržíte je vyživené a hydratované.
Hydratujte se i zevnitř: pijte během dne hodně vody, abyste udrželi své tělo i mysl svěží. 
Přírodní produkty pro zklidnění spálené pokožky

Gel z aloe vera: Naneste malé množství čistého gelu z aloe vera, zchladí, poskytne okamžitou úlevu a podpoří hojení.

Studené plátky okurky: Umístěte vychlazené plátky okurky na několik minut přímo na vaše rty. Snižují zánět a poskytují zklidňující účinek.

Med: Naneste tenkou vrstvu medu na vaše rty. Hydratuje, podporuje hojení a pomáhá regenerovat. Pozor - před použitím se ujistěte, že nejste na med alergičtí.

Pokud vaše spálené rty vykazují závažné příznaky, jako jsou puchýře, otoky nebo infekce, nebo pokud pociťujete skutečně intenzivní bolest, je vždy dobré vyhledat lékařskou pomoc. Doporučí vám vhodnou léčbu na základě vašeho konkrétního stavu.

Užívejte léta a nezapomínejte chránit své rty! ☺

 

Doporučené produkty
Poznámky