Jak vybrat ty pravé sluneční brýle

Jak vybrat ty pravé sluneční brýle

Sluneční brýle jsou stylovým doplňkem, ale také ochrannou pomůckou. Chrání oči před ultrafialovými paprsky a proto je vhodné vybrat si správnou kvalitu čoček a poté model rámečků.

Opakované vystavení očí silnému slunečnímu záření může v průběhu let vést k poškození zraku, kataraktu a dokonce i poškození sítnice. Proto, zejména v létě, neopouštíme dům bez opalovacího krému a kvalitních slunečních brýlí, které budou účinně chránit i naše oči.

Zde jsou hlavní vlastnosti kvalitních slunečních brýlí:

  • Ochran UVB a UVA (99% -100%)
  • Odráží 70-90% světla
  • Mají čočky umožňující jasné rozpoznávání barev
  • Nedeformují se. Chcete-li zkontrolovat tuto kvalitu, proveďte následující test: upřete svůj pohled na svislou čáru a posuňte hlavu dozadu a dopředu. Pokud vidíte stopy po zkreslení, nejsou čočky opticky bezpečné.

 

Polarizované čočky jsou považovány za jakousi záruku kvalitních slunečních brýlí, snižují oslepující účinek filtrováním světla odraženého od lesklých povrchů, jako je voda nebo zrcadla, ale buďte opatrní, nechrání vás automaticky UVA-UVB paprsky! Zkontrolujte štítek a ujistěte se, že zvolený produkt nabízí také ochranu proti slunci!

Nejlepší sluneční brýle mají dostatečně velká skla, aby zakryli vaše oči. Jsou to ty, které vám dokonale padnou, aniž by byly příliš široké, příliš úzké nebo příliš těsné.

Opatrně! Ani ty nejdražší sluneční brýle nechrání vaše oči dostatečně před silnými zdroji světla, jako je solární lampa, svařovací stroje nebo při pohledu přímo do slunce, jako v případě zatmění. Ujistěte se, že za těchto podmínek máte speciální brýle, s ochranou určenou pro danou situaci.

 

Jak vybrat ty pravé sluneční brýle
Poznámky