Proč vaše pleť potřebuje peeling?

Proč vaše pleť potřebuje peeling?

Proč vaše pleť potřebuje peeling?

Léto pomalu končí a je tedy ideální čas na exfoliaci a hloubkovou péči! Vaše pokožka byla vystavována slunci, více jste se potili, zvyšoval se produkce mazu a nečistoty ulpívaly na každém kousku.

Pomocí jemného peelingu šetrně odstraníte přebytečný maz a odumřelé zbytky buněk. Vaše pokožka bude moci znovu dýchat. Pečlivě vybírejte správný produkt s ohledem na váš typ a stav pleti. 

Co je dobré vědět o peelingu

Chemický peeling, řešení s opatrností

Sluneční záření v létě může vést k různým kožním problémům, jako je zvýšená pigmentace (slunečná skvrny), nerovnoměrný tón pleti, mat a v některých případech zvýšená mastnota nebo pupínky. Chemický peeling může pomoci vyřešit tyto projevy tím, že odlupuje horní vrstvu pokožky a podporuje tvorbu nové, zdravější pokožky. Než si však necháte udělat chemický peeling, poraďte se s dermatologem, který zhodnotí stav vaší pleti, doporučí vhodný typ peelingu a upraví plán ošetření podle vašich konkrétních potřeb.

Dejte své pokožce čas a prostor pro „zahojení“ 

Sluncem políbená pokožka je velmi citlivá. Obecně se doporučuje s intenzivnějšími peelingy počkat až po létě. Důvodem je, že vystavení slunci může způsobit podráždění bez případných projevů nebo se stále potýká se zbytkovým poškozením sluncem. Je citlivější na každý dotek a aplikací peelingu se může zvýšit riziko nežádoucích reakcí.

Nikdy nezapomínejte na ochranu proti slunci

I když je léto pryč, ochrana před sluncem je stále aktuální téma! Bbez ohledu na to, zda si dopřáváte jemný peeling nebo hloubkový chemický peeling, ochrana před sluncem je zásadní. Po aplikaci bude vaše pokožka citlivější na sluneční paprsky. Je nezbytné používat širokospektrální opalovací krém s alespoň SPF 30 a pravidelně jej aplikovat po celý den.

Péče po aplikaci peelingu

Doba regenerace po chemickém peelingu se může lišit. Povrchové peelingy mohou způsobit mírné zarudnutí a šupinatění, které trvá několik dní. Hlubší peeling by mohl vyžadovat několik dní až týden na zotavení.

Dopřejte si čas jen pro sebe a nechte se hýčkat. ☺

 

Doporučené produkty
Poznámky