5 jednoduchých triků pro zářivou pleť!

5 jednoduchých triků pro zářivou pleť!

5 jednoduchých triků pro zářivou pleť!

Těšíte se na léto? Vysoké teploty mohou být příjemné, ale dokáží pěkně potrápit naši pokožku.

5 jednoduchých triků pro zářivou pleť!

V první řadě vybírejte oblečení s obsahem bavlny. Nezapomeňte ani na povlečení! Vyhýbejte se polyesteru, saténu a hedvábí. 

1. Osprchujte se vlažnou vodou

Vlažná sprcha před spaním je způsob jak dostat tělesnou teplotu do normálu. Paradoxně vás teplá voda ochladí a budete spát klidně celou noc. Na druhou stranu skotské střiky je způsob kdy se střídá proud horké vody s proudem studené vody. Přináší mnoho výhod pro vaši pokožku i vlasy. Skotské sprchy mají silný povzbuzující účinek a pomáhají okysličovat mozek. Potlačují stres, zmírňují příznaky deprese a poskytují příjemný stav harmonie. Kromě toho skotské sprchy pomáhají zklidnit váš dech a navodit pocit klidu. Vyzkoušejte sprchový olej s povzbuzujícími vůněmi, jako je například máta.

Ano, zní to zvláštně, ale vyzkoušejte sprchou teplou vodou v horkém letním dnu. Budete překvapeni ☺!

2. Použijte osvěžující sprej

Květinová voda ve spreji zchladí a osvěžuje. Zvláště pokud ji uchováváte v lednici! Jednoduše nastříkejte na pokožku nebo naneste na čistý obličej pomocí vatového tamponu – není třeba žádné oplachování ani utírání.

3. Místo studené vody pijte teplý čaj

V tropických částech světa se v letních dnech podává horký zelený čaj s čerstvými lístky máty a trochou medu. Teplý nápoj aktivuje potní žlázy a tělo vyloučí velké množství tepla ven - horký čaj tak ochlazuje!

4. Vyhýbejte se soli a užívejte vitamíny

Sůl způsobuje, že tělo zadržuje tekutiny, což vede k otokům a celkovému nepohodlí. Snažte se tedy v horku vyhýbat nadbytečnému solení, potravinám s vysokým obsahem soli a dostatečně tělo hydratujte! Užívejte vitamíny B5, B6 a D, nezbytná sestava pomocníků v létě!

5. Použijte metodu ledových kostek

Pokud se spálíte nebo je vaše pokožka podrážděná horkem, masírujte postižené místo 2-3 kostkami ledu. Intenzivním ochlazením snížíte bolest a kostky ledu přináší okamžitou úlevu od bolesti!

 

Doporučené produkty
Poznámky