5 letních tipů pro krásu!

5 letních tipů pro krásu!

5 letních tipů pro krásu!

Sluneční záření pomáhá tělu vstoupit do aktivního stavu. Na konci dne přeměňuje epifýza, malá žláza umístěná v mozku, serotonin, hormon, který nám dodává energii, na melatonin, nazývaný také spánkový hormon. Jemné světlo letního rána stimuluje vylučování serotoninu, adrenalinu a kortizolu, zatímco hladina melatoninu klesá. 

1. Získejte svou dávku vitamínu D

Vitamin D hraje roli nejen v homeostáze vápníku, ale také v několika dalších funkcích, včetně stimulace buněk a imunitních funkcí. Některé studie naznačují, že nedostatek vitaminu D je spojen se zvýšeným rizikem emočních poruch, včetně deprese a úzkosti. Kromě toho má vitamín D tu vlastnost, že chrání před vyčerpáním dopaminu a serotoninu, které jsou odpovědné za depresi.

Tělo potřebuje dostatečné množství UV paprsků k produkci vitamínu D. Abychom dosáhli doporučené denní dávky (např. 1000 IU), měli bychom se každý den vystavit na 15 minut slunci, ale pozor prý mezi 10:00 a 15:00.

2. Vnímejte půdu pod nohama!

Abyste si slunce a léto užili ještě více, cvičte venku! Běžecký pás v posilovně nahraďte stezkou v parku. Jógu nebo pilates můžete cvičit přímo na trávě s bosýma nohama. Studie prokázaly, že když jsou nohy v přímém kontaktu se zemí, energii pociťuje celé tělo, dokonce i mysl. Jak dobře víte, na chodidlech je tisíce nervových zakončení, která vám prostřednictvím kontaktu se zemí pomáhají uvolnit se, zmírňují stres a úzkost.

Procházka je skvělá volba, ale dejte si pozor, abyste si nevyrazili do města v poledních hodinách, protože místo dobré nálady můžete skončit s úžehem či úpalem.

3. Pracujte venku

Přestěhujte svou kancelář přes léto ven! Vezměte si deku, termosku s kávou, nějaké občerstvení a notebook a můžete pracovat v přírodě, samozřejmě pokud vám to práce dovolí.

4. Neodmítejte okamžiky daleko od technologie

O víkendu můžete relaxovat v houpací síti zavěšené v parku, s dobrou knihou v ruce nebo poslechem oblíbené hudby. Jemné paprsky slunce procházející mezi listy stromů, meditace a dechová cvičení, zkrátka si odpočiňte od technologií.

5. Prozkoumejte neznámé

Pokud jste dynamičtější typ, můžete zkusit náročnou túru, poznávat nová, divočejší místa nebo vyzkoušet extrémní sporty – ziplining, lezení po skalách. Trávit čas venku na náročné stezce může zvýšit vaše sebevědomí a poskytnout vám celkový pocit spokojenosti. Ale pozor – žádná neuvážená gesta, pouze zodpovědná odvaha! ☺

 

Léto je ideální čas na zlepšení našeho psychického i fyzického zdraví. Jarní únava pomalu odchází, melancholie nás opouští. Bojujete s nespavostí a fyzickým vyčerpáním, nabijte se slunečními paprsky!

Doporučené produkty
Poznámky