7 tipů pro dokonalou péči o nohy!

7 tipů pro dokonalou péči o nohy!

7 tipů pro dokonalou péči o nohy!

Je tu sezóna sandálů, pantoflíčků a dalších letních botiček! V létě potřebují vaše nohy speciální péči, protože se dehydratují mnohem rychleji než v zimním období. Přinášíme vám několik tipů, jak bojovat s popraskanými patami, suchou pokožkou a jak pečovat o nehtovou kůžičku. Dopřejte si letní pedikúru u vás doma!

1. Očistit a zjemnit

Tajemství hladké pokožky je v odstranění ztvrdlé kůže pilníkem, ručním nebo elektrickým, případně pemzou. Vrstvy zrohovatělé kůže půjdou odstranit snadněji pokud nohy předtím namočíte do vlažné vody a koupelové soli nebo do vody s trochou sprchového oleje, který je bohatý na hydratační oleje. Zjemňuje ztvrdlou pokožku, pečuje a zanechává dlouhotrvající vůni. Namočte nohy na deset minut do vlažné vody s koupelovou solí nebo sprchovým olejem a připravte je na další krok. Přečtěte si u toho oblíbený časopis nebo poslouchejte svou oblíbenou hudbu!

2. Osušit a pečovat

Jakmile je pokožka změkčená, nastává fáze odstranění přebytečné pokožky a zrohovatělé kůže. Osušte nohy ručníkem. Pomocí pemzy nebo pedikérského pilníku odstraňte zbytky suché a odumřelé pokožky. 

3. Speciální peeling

Pro dokonalé vyhlazení nohou můžete použít jemný peeling na nohy, který odstraní poslední zbytky odumřelých buněk. Vyberte si mentolovou vůni a dopřejte si dlouhotrvající svěžest a extra péči!

4. Hydratujte

Vaše nohy si zaslouží tu nejlepší péči. Hydratujte vaše nohy speciálními krémy. Ideální volbou jsou produkty s obsahem aloe vera, kyselinou hyaluronovou a glycerinem. Vyzkoušejte produkty speciálně vytvořené pro velmi suchou pokožku a speciálně na popraskané paty!

5. Vyzkoušejte masku na nohy

Pokud vaše nohy potřebují super rychlou hydrataci, řešením jsou ponožkové masky na nohy! 20 minut péče stačí, aby byly vaše nožky hloubkově hydratované a jako znovuzrozené! 

6. Pečujte o nehtovou kůžičku

Dokonalá pedikúra zahrnuje také upravené nehty a hydratovanou kůžičku. Aplikujte na ně krémy nebo speciální oleje. Pokud nechcete kůžičku odstraňovat, můžete ji zatlačit bambusovou tyčinkou. Vaše nehty budou vypadat skvěle!

7. Jezte vitamíny a noste kvalitní boty

Tajemství krásných nohou spočívá nejen v zázračných krémech, ale také v kvalitních botách. Vaše nohy by se neměly v botách potit, neměli by vás nikde tlačit a měly by být pohodlné i při celodenním nošení. Pokud se vaše noha v botě potí, dochází k množení bakterií. Při nedostatku vitamínu C bude vaše pokožka drsná, vitamín E ji chrání před volnými radikály a nedostatek vitamínu A může vést k suché pokožce a ztvrdlým patám.

Užijte si léto naplno s odhalenými nožkami! ☺

 

Doporučené produkty
Poznámky