Pleťový peeling - připravte se na léto ve 3 krocích!

Pleťový peeling - připravte se na léto ve 3 krocích!

 

Peeling patří mezi procedury, které jsou doporučovány provádět hlavně v letních měsících. Lehká forma peelingu je ale žádoucí i během zbytku roku jako doplněk k udržení jasu a svěžesti vaší pokožky.

Peeling zanechává pokožku jemnou a křehkou. Při působení silných ultrafialových paprsků, větru a znečištění snadno dojde k podráždění pokožky a hyperpigmentaci. Proto je dobré provádět peeling připravit se na léto včas. Jakmile začné léto zadržte se hlubších kožních procedur, chemických peelingů a laserového ošetření. Abychom však zabránili vráskám, vyhladili pokožku a odstranili nečistoty a odumřelé buňky, které ucpávají póry, můžete ve své každodenní péči využívat následující techniky jemného peelingu - samozřejmě s dodržením určitých pravidel.

 

Peeling pomocí jemných kyselin a vitamínu C
Na suchou nebo citlivou pokožku nanášejte sérum s alfa-hydroxylovými kyselinami (AHA), na mastnou pleť se sklonem k akné beta-hydroxylové kyseliny (BHA) a jako doplněk Vitamín C (v nejčistší a nejúčinnější formě, Kyselina L-askorbová, která je nejsnadněji vstřebatelná). Tyto látky stimulují přirozené odlupování kůže i produkci kolagenu, čímž dodávají pokožce zářivý a mladistvý vzhled.

 

Peeling pomocí jemných zrníček
Během vašeho ranního rituálu používejte 1-2krát týdně obličejový peeling. Nanášejte ho na vlhký obličej nebo přímo ve sprše. Můžete jemně masírovat vás obličej, krk i dekolt. Vaše pokožka bude jemnější a prozářená.


Peeling pomocí obličejového kartáče
K odstranění odumřelých buněk a stimulaci krevního oběhu, zejména pokud máte pocit, že je vaše tvář unavená a matná, můžete využít obličejový kartáč. Vyrábí se buď mechanický nebo elektrický. Jemně masírujte pokožku krouživými pohyby. Kartáč můžete použít během procesu čištění, pro hluboké čištění pórů nebo při aplikaci krémů a séra ke stimulaci absorpce aktivních látek prospěšných pro vaši pokožku.

 

BUĎTE OPATRNÍ! Bez ohledu na způsob peelingu pleti, vždy nezapomeňte nanést krém s faktorem SPF 50, aby byla vaše pleť chráněna před slunečními paprsky a hyperpigmentací!

 

Pleťový peeling - připravte se na léto ve 3 krocích!
Poznámky