Cvičte PILATES a posilujte svou imunitu!

Cvičte PILATES a posilujte svou imunitu!

 

 Chcete být zdravá a plná energie? Pravidelně cvičte! Zde jsou tři jednoduché tipy pro vaši každodenní rutinu!

Cvičení je úzce spojeno s uvolňováním endorfinů, které jsou zodpovědné za naši celkovou pohodu. Odstraňuje tedy stres, pomáhá snižovat bolest a usnadňuje nám zvládání fyzické námahy a předchází zranění, zároveň nižší množství stresových hormonů vede k lepší imunitě. Zvýšená produkce endorfinů má vliv na posílení imunity a lze ji dosáhnout pomocí cvičení Pilates. Procvičíte celé tělo a zároveň posílíte svou imunitu. 


Kočka

Tento název napodobuje pohyby kočky při cvičení, což je ideální pro uvolnění zad. 

Popis cviku: klečíme s podporou na rukách. Pánev a páteř jsou v neutrální pozici. Prohneme páteř do polohy kočky, poté vrátíme trup do neutrální pozice, následně podsadíme páteř a zakulatíme páteř (flexe bederní páteře). Břišní svaly vtahujeme k páteři. Doporučujeme provést dvě sady po 16 opakováních s desetisekundovou přestávkou mezi nimi.


Kolébka

Popis cviku: sedíme na podložce s pokrčenýma nohama, kolena jsou přitažena k hrudi, břišní stěna je přitažena k páteři a hlava je u kolen. Rukama se držíme za kotníky a s nádechem provedeme pomalé zhoupnutí dozadu na horní část zad. S výdechem se zvedneme zpět do výchozí pozice. Ramena jsou uvolněná a hlava je celou dobu u kolen (nedotýká se země). Opakování: 10 krát zhoupnutí. Cíle cviku: rozvoj rovnováhy a flexe páteře, posílení břišních svalů.


Rotace páteře

Popis cviku: sedíme s flektovanými špičkami, upaženými rameny ve výšce ramen a dlaněmi otočenými dolů. S nádechem rotujeme horní částí trupu na jednu stranu a v krajní poloze mírně hmitneme, s výdechem vrátíme trup zpět na střed a pohyb opakujeme na druhou stranu. Při přetáčení tlačíme paty do země, současně se vytahujeme z kyčlí a z pasu směrem nahoru a břicho stahujeme k páteři. Pánev zůstává na zemi a záda jsou vzpřímená. Opakování: rotujeme 5 krát na každou stranu. Cíle cviku: protažení svalů zad a zadní strany nohou.

 

Jdeme na to! ☺

 

Cvičte PILATES a posilujte svou imunitu!
Poznámky