Jaro je čas nových začátků … objevte své vnitřní já!

Jaro je čas nových začátků … objevte své vnitřní já!

 

Milá gesta fungují jako dominový efekt. Přitahují další a další dobré skutky. I malý úsměv může člověku změnit den k lepšímu, někdy i pohled na celý život.

Pandemie je stále mezi námi, někteří z nás prožívají těžké období, mnoho lidí potřebuje pomoc a chybějící komunita může pro někoho znamenat celý život. Lidé trpí sociální samotou. Zeptejme se vašich starších sousedů, jestli pro ně můžete něco udělat. Nakoupit, přinést léky nebo jen prohodit pár slov přes plot. Můžete zanechat své telefonní číslo, aby měli komu zavolat, pokud je před nimi problém s kterým si sami nevědí rady. Pocit, že tu pro ně někdo je, je opravdu k nezaplacení.

Mohou se bát více než my, zvláště v této těžké době. Proč jim nezaklepat na dveře a nenabídnout pomoct? Některým lidem chybí dobré slovo, povzbuzení, potřebují mít pocit, že nejsou úplně sami.

Můžeme jim pomoci s nákupy, zaplacením účtů nebo úklidem jejich domu. Někteří z nás, dokonce o mnoho let mladší než oni, prošli obdobím, kdy bylo těžké se o sebe postarat. Pojďme si myslet, že možná jsou vedle nás lidé, kteří tomu čelí každý den.

Přemýšlejte o nich jako o svých prarodičích, jako o vašich blízkých, pro které byste udělali cokoli, abyste je viděli šťastné! Úsměv vděčnosti, jakým vás odmění, je neocenitelný!

Když nemůžeme konat dobro, přinejmenším neubližujme! Snažme se tedy trochu lépe porozumět sousedům, kteří mají malé děti, těm, kteří mají zvířata nebo nás „obtěžují” hlukem. Trocha empatie a tolerance by nám všem pomohla žít společně v harmonii.

Empatie a soucit jsou dva nejčistší pocity. Možná máte pocit, že vaše gesto nic neznamená, ale dobrý skutek nikdy nezůstane neoplacený. Vesmír má svůj vlastní systém vyvažování všeho.

I malá pochvala nebo vlídné slovo, dokážou zázraky! Pokud pracujete s lidmi, myslete pozitivně, buďte laskavější. Vše půjde jako pozitivní lavina dále.

Dobrému se člověk učí a musí se praktikovat každý den. Je to jako ve sportu nebo při hře na hudební nástroj. Čím více trénujeme, tím snazší bude, abychom byli lepšími lidmi. Nakonec vše přijde přirozeně a pamatujte: „Krásná gesta jsou nakažlivá:“ Naše děti se je od nás naučí napodobováním!

 

Jaro je čas nových začátků … objevte své vnitřní já!
Poznámky