SPA - potěšení pro tělo a mysl, část 2.

SPA - potěšení pro tělo a mysl, část 2.

 

Péči a lásku potřebuje nejen naše tělo, ale i duše!

Minulý týden jsme mluvili o různých překážkách, které nám brání v soustředění a meditaci. Naše duše si zaslouží kvalitní péči a jednou za čas ji dopřejte hloubkovou detoxikaci. Vaším postojem a vzorci chování můžete pozitivně ovlivnit svůj život a naučit se být lepším člověkem. Mezi základní „překážky” patří touhy, hněv, lenost, úzkost a pochybnosti. Minule jsme hovořili o touhách a hněvu, pokračujme tedy dále.


Lenost a nuda - zkuste relaxační masáž pro uvolnění napětí
Sebevědomí utváříme tím, co děláme a vlnou interakcí s ostatními. Když jsme sami a nemáme co dělat, naše ego nenalezne nic známého, co by odůvodňovalo jeho existenci. Strach z nicnedělání však dokážeme zvládnout!
Když se tento stav objeví, zeptejte se sami sebe - přináší mi tato aktivita skutečný užitek? A nebo pouze lidem kolem mě? Nebo vše jen opakuji ze zvyku? Obvykle, zvláště pokud procházíme těžkým obdobím, se snažíme přirozeně vyhnout zdroji utrpení. Odvaha čelit našim problémům pochází totiž právě z utrpení. Jednoduše se vlastně něčemu vyhýbáme.

 

Úzkost a starosti
Když se někam dostanu nebo se s někým potkám, chci být někde jinde a s někým jiným. Stále chci něco jiného, než mám. Jak se mohu naučit být spokojena se svou současnou situací, sama se sebou?
Jsme ovlivnění tím, že hledáme štěstí mimo sebe. „Kdybych byla někde jinde nebo s někým jiným, byla bych šťastná,“ respektive si to myslíme. Zbytečně to způsobuje úzkost a duševní neklid. Jak se cítíme trochu znuděně, začneme vyhledávat aktivity - sledování televize, voláme kamarádce, děláme cokoli, abychom se nenudili. Máme zkrátka hlad po nových zkušenostech a nestyďme se za to. Klíčem je naučit se žít v dané situaci, spíše než se od ní vzdalovat. Být spokojená sama se sebou, se svým životem a naučit se pokoře.

 

Pochybnosti a nejistota
Někdy se nám stane, že potkáme někoho, kdo vypadá dokonale klidný, vyrovnaný a mírumilovný, ale něco ve mně mi říká, že má co skrývat a já mu nedokážu věřit. Kdy se vyplatí naslouchat naší intuici a kdy ne?
Je důležité pozorovat a dát si pozor, vnímejte své pochybnosti. Pokud se nesnažíme vnímat svou intuici a snažíme se zbavit svých vnitřních pochybností hned od začátku, je to špatně. Můžete objevit skrytá tajemství a vnímat situaci intenzivněji. Zdrojem pochybností je většinou smutek, závist, soutěživost nebo naše vlastní minulost. Samostatná analýza našich pochybností nám pomůže vnímat lépe druhé a eliminovat nevhodné pocity.

 

SPA - potěšení pro tělo a mysl, část 2.
Poznámky