Dokonalá pedikúra ve 3 krocích

Dokonalá pedikúra ve 3 krocích

Období kdy chodíme bosé pískem, čerstvě posekanou trávou nebo čistou přírodu, je už blízko. Zbavte se tvrdé, nehezké kůže na chodidlech a patách.

Tvrdnutí kůže na chodidlech a patách je běžným problémem většiny dospělých a nejen žen. S kvalitní péčí můžeme její tvorbu výrazně snížit, dokonce problém odstranit. Příčiny jsou různé: špatný výběr bot, například příliš těsné, nedostatek adekvátní ventilace kůže v chladných ročních obdobích. Ale pár jednoduchých triků vám pomůže vkročit do léta jemnou a sametovou nožkou.

 

1. Dvakrát týdně použijte brusku na paty nebo pemzu k odstranění vrstvy odumřelých buněk z celého povrchu paty a chodidla. Dejte si pozor i na bocích, kde je tendence tvořit se zrohovatělá kůže také a nehezky vypadá.

 

2. Večer, po sprše či vaně, masírujte vaše chodidla a paty speciálním výživným krémem. Navlečte si jemné bavlněné ponožky a nechejte si je i během spánku. Vaše pokožka dostane dávku výživy a jemnosti během celé noci.

 

3. Kouzlo přírody! Využijte jahody nejen k dobrému dezertu, ale jako přírodní peeling! Připravte si domácí dávku výživy pro vaše nohy. Rozmačkejte několik jahod, přidejte čajovou lžičku mandlového oleje a malé množství soli, vytvořte jemnou pastu. Masírujte své chodidla několik minut, rozdíl pocítíte téměř okamžitě! A ta vůně J

 

Buďte opatrní, velmi tvrdé a popraskané paty mohou být důsledkem vnitřní nerovnováhy. Nedostatku vitamínů a minerálů, dysfunkce štítné žlázy nebo cukrovky. Pokud se o kůži pečlivě staráte a stále zůstává drsná, dalším krokem je cesta k lékaři na kompletní sadu testů. Určitě nic nepodceňujte!

 

Dokonalá pedikúra ve 3 krocích
Poznámky