Peeling - proč, jak a kdy ho správně používat!

Peeling - proč, jak a kdy ho správně používat!

Peeling - proč, jak a kdy ho správně používat!

Celé léto jste si užívali opálené pokožky a nyní je čas věnovat ji zvláštní pozornost. Podzim je ten pravý čas kdy si dopřát hloubkovou péči!

Vaše pokožka v létě dostává zabrat. Vysoké teploty, vlhkost, přehřátí, vysoušení, atd.  Kožní buňky se obnovují každých 28 dní a ideální by bylo dopřát si alespoň jednou měsíčně kvalitní peeling celého těla. Nezapomínejte ani na váš obličej! Důkladně, ale šetrně odstraňte odumřelé buňky a hydratujte do hloubky! 

Proces regenerace pokožky může být z mnoha důvodů zpomalen (věk, hormony, strava, změna ročního období, apod.), což může vést k ucpávání pórů, poškození pokožky, předčasné tvorbě vrásek a matnému vzhledu pokožky.

Peeling výrazně zlepšuje krevní oběh, vaše pokožka tak bude viditelně zdravější a zářivější. S přibývajícím věkem se proces regenerace buněk prodlužuje z 28 na 45-50 dní, takže jim musíme pomoci získat zpět svou sílu a vitalitu pomocí mechanického nebo chemického peelingu. Existuje také několik typů peelingu, které mohou provádět pouze specialisté. Jsou mimořádně účinné a neinvazivní - např.: mikrodermabraze, ultrazvukový peeling a peeling AHA kyselinou.

Pokud máte velmi citlivou pokožku například se sklonem ke kuperóze, buďte velmi opatrní při aplikaci peelingu doma!

Několik tipů

Nejlepší metoda péče o pleť spočívá v jemném peelingu prováděném jednou týdně nebo ideálně jednou za deset dní v kombinaci s dalšími pečujícími produkty, které pomáhají obnovit a udržet ochrannou bariéru vaší pokožky. Po každém peelingu, byste měli aplikovat hydratační a osvěžující masku, která pokožku zklidní a vy si tak budete moct užívat pocit svěžesti po celý den!

V září má slunce stále sílu, ale můžete již začít zařazovat produkty s retinolem do své každodenní péče o pleť. Stále, ale nezapomeňte na ochranný přípravek s faktorem SPF 50. Retinol urychluje proces obnovy buněk, reguluje sekreci kožního mazu a pomáhá zesvětlit pigmentové skvrny.

Sérum s kyselinou hyaluronovou vytváří na povrchu pokožky ochrannou vrstvu a zadržuje vodu, což je při poklesu okolní teploty nesmírně důležité!

Hýčkejte své tělo výjimečnou péčí a kvalitním peelingem alespoň dvakrát do měsíce. Ideální volbou je peeling s vysokým obsahem výživných olejů. Dokonale čistá a zároveň sametově hebká pokožka! 

 

Doporučené produkty
Poznámky