Tři jednoduché kroky jak být opravdu šťastní!

Tři jednoduché kroky jak být opravdu šťastní!

Tři jednoduché kroky jak být opravdu šťastní!

Serotonin je látka zodpovědná za naše blaho! Jeho hladina se liší v závislosti na tom, co jíme, jak žijeme a dokonce i kolik času strávíme na denním světle. Přinášíme vám malý návod, jak jednoduše můžete stimulovat produkci hormonu štěstí!

Serotonin je neurotransmiter, okamžik, který většina vědců připisuje pocitům štěstí. Zvýšení hladiny serotoninu je otázkou osvojení si některých užitečných návyků!

1. Užívejte si čas v přírodě

Studie ukazují, že obyčejná procházka lesem nebo parkem zvyšuje hladinu serotoninu. Japonci mají ve zvyku odpočívat po práci procházkou do lesa. Nazývají tento zvyk Shinrin-yoku – neboli „lesní koupel“. Je prokázáno, že má pozitivní vliv na emocionální zdraví. Nervová aktivita se výrazně zlepšuje, snižuje se krevní tlak a hladina kortizolu v krvi. Studie publikovaná v časopise Environmental Science & Technology zjistila, že jen pár minut kontaktu s přírodou může zlepšit sebevědomí implicitním zvýšením hladiny serotoninu.

2. Rozmazlujte se čokoládou

Máte špatný den a jediné, co chcete, je zatáhnout závěsy, zalézt do postele a vypnout telefon. Dopřejte si čtvereček čokolády, protože tato neodolatelná sladkost obsahuje anamin, látku, která nás nabíjí energií a zlepšuje náladu. Je také zdrojem fenylalaninu, aminokyseliny zodpovědné za pocit „v sedmém nebi“.

Chleba se sýrem, banány a zmrzlina jsou top 3 antidepresivní jídla. Kombinace bílkovin a sacharidů je zaručeným uklidňujícím účinkem. Aminokyselina zvaná tryptofan, která je přítomna v proteinech, jako je sýr nebo krůta pomáhá při tvorbě serotoninu. Existují také potraviny, které obsahují serotonin přirozeně. Vyzkoušejte banány, švestky, avokádo a ananas!

3. Obejměte někoho!

"Láska zvyšuje tvorbu serotoninu" říká psychoterapeutka Jenn Mann. "Také pomáhá při uvolňování oxytocinu, úžasných chemikálií v mozku, které podporují naši dobrou náladu." Jednoduché objetí dokáže skutečné zázraky!

 

Doporučené produkty
Poznámky