Syndrom citlivé pokožky

Syndrom citlivé pokožky

 

Pokud se váš obličej promění v rudé slunce, jakmile použijete nový kosmetický produkt, pravděpodobně máte problém s citlivou pokožkouPokud se váš obličej promění v rudé slunce, jakmile použijete nový kosmetický produkt, pravděpodobně máte problém s citlivou pokožkou

Syndrom citlivé pokožky postihuje skoro 50% populace. Znečištěné města, klimatické změny, alergeny na každém rohu. Nezáleží ani na barvě pleti. Dokonce i lidé s tmavou barvou pleti bojují se stejnými problémy, jen se bohužel velmi špatně diagnostikují vzhledem k „maskování” rudých míst zabarvením pokožky.

 

Příznaky, které určitě neberte na lehkou váhu
Téměř každý měl někdy problém s pletí, nemusí to hned nutně znamenat citlivou pokožku. Můžete si však být jistí (potvrzeno dermatologem), že máte syndrom citlivé pokožky pokud:
• Máte velmi světlou až průhlednou pokožku s jemnou texturou;
• Váš obličej zčervená ihned s příchodem větší zimy, tepla, silného větru nebo jakmile se objeví ve vzduchu trocha prachu.
• Máte Kuperózu (červené žilky na povrchu pleti);
• Většina krémů a make-up vám způsobí svědění;


Co vám pomůže
Za prvé, vyhněte se pálivému a kořeněnému jídlu, přinejmenším vám způsobí alergickou reakci nebo vyrážku. Pijte dostatek vody, hydratované pokožka je lépe odolná vůči podráždění. Pokud jde o kosmetické výrobky a produkty v péči o pleť, doporučujeme jednoznačně tyto.
Dodržujte tyto pravidla:
• Požívejte kosmetické produkty určené přímo pro citlivou pokožku;
• Omývejte si obličej dětským mýdlem a vyhněte se otírání obličeje drsným ručníkem;
• Před použitím nového make-upu nebo krému si udělejte test na jiném místě těla, uvidíte reakci pokožky. Pokud dojde k zčervenání nebo podráždění, vyhodit!

 

Syndrom citlivé pokožky
Poznámky