Naučte své děti rozdávat RADOST!

Naučte své děti rozdávat RADOST!

 

 Děti milují Ježíška! Celý rok sní o kouzelném večeru, vysněných dárcích, které najdou pod stromečkem! Radost z dárků je obrovské, ale i ti nejmenší se mohou naučit, že rozdávat dárky přináší ještě větší uspokojení!

 Pro děti jsou Vánoce šťastným dnem. Připravují se na něj měsíce předem. Píšou si seznam, učí se básničky, dělají si úkoly, to vše jen proto, aby byl Ježíšek potěšen a byl k nim štědrý.

Kouzlo našeho dětství je z velké části dáno existencí Ježíška! Postupem času přijdou na to, že se pravda maličko liší. Proto se jim můžeme pokusit dát ten nejkrásnější dárek: lekci štědrosti. Ukázat jim kouzlo obdarování!

Společně se svými dětmi můžete vytvořit překvapení pro méně šťastné děti, lidi z domovů pro seniory, apod. Vytvořte si společnou aktivitu, kterou můžete dělat společně celá rodina a která pomůže lidem, kterým se Ježíšek „vyhýbá“, a ne proto, že by nebyli hodní.

Uvidíte, jak se vaše dítě těší, že někomu ve svém okolí daruje radost. Dozví se tak, co ve skutečnosti znamená duch Vánoc. Můžete s ním vytřídit oblečení, které už nenosí nebo hračky a proměnit je v dárky, které potěší další děti. Zabalte je a spolu s ním doneste na místo, kde potěší ty správné! Někdy potěší i malý obrázek!

Vánoce jsou skvělou příležitostí, jak podnítit dětskou kreativitu a fantazii!

Koše s dobrotami a maličkostmi uvítají v centrech pro seniory i pro opuštěné děti nebo lidi bez domova. Mnoho z těchto center neumožňují přijímat doma připravené jídlo, zvláště v současné situaci, ale můžete připravit dárkové koše s dobrotami, malými dárky, do kterých přispějí i ti nejmenší - přáníčko, obrázek, pletené rukavice, háčkovaná šála či čepice, dekorativní deka nebo polštář se speciálním svátečním potiskem.

Vysvětlete svému dítěti, jak je pro některé lidi těžké užít si kouzlo Vánoc. Jak moc znamená pro dítě bez rodičů dostat dárek! Stačí například omalovánky nebo malá hračka.

Někdy stačí jen projít dveřmi souseda, abyste rozdali radost! Nebo můžete udělat vánoční nákup svým blízkým, kteří jsou aktuálně ve špatném zdravotním stavu.

Překvapte své blízké, příbuzné nebo přátele! Připravte pro ně dárky spolu s vašimi nejmladšími členy rodiny. Uvidíte novou radost a nadšení ve tváři těch, kteří dárek obdrží a zároveň těch, kteří dárek darují!

 

 

Naučte své děti rozdávat RADOST!
Poznámky