Archetyp Vánoc a osobnostní růst!

Archetyp Vánoc a osobnostní růst!

 

Zveme vás na cvičení představivosti, při kterém možná naleznete svou vnitřní sílu a motivaci, s malou pomocí symbolického Ježíška.

Švýcarský psycholog a psychoterapeut Carl Gustav Jung (1875–1961) mluví o archetypech. Tyto „aktivní predispozice” předurčují a instinktivně ovlivňují naše myšlení, cítění a jednání. Základní lidské motivy, které zůstávají v kolektivním podvědomí všech lidí.
Tarot je pro nás sbírka symbolů, nalezneme zde kartu s názvem Poustevník. Jedná se o symbol a pozvánku k samotě a rozjímání. Tento archetyp Mudrce nás zve, abychom sestoupili do hlubin naší duše a nalezli skutečný poklad. Slyšeli jste o dalších návštěvách Ježíška kromě 24. prosince? Dary, které nám přináší, jsou připravovány po celý rok a vyneseny na světlo světa za jeden den.
Možná tento rok přijmete také dar introspekce, přijmete pozvání vstoupit do samoty, najít si čas pro sebe a vstoupit do svého intimního a osobního světa. Budete moci soustředit se na svůj život, hodnotit svá rozhodnutí a připravovat se na následující etapy života. Tento pravý Tarotový poutník nám připomíná, stejně jako Ježíšek, že nejúžasnější dárky jsou ty, které skrýváme v sobě.
Skrytý dar spočívá v samotné symbolice poustevníka. Právě toto roční období nám dokáže nalézt motivaci pro nadcházející rok. Archetyp altruismu se projevuje v touze konat dobro ostatním, starat se o ty, kteří to potřebují. Možná právě Vánoce jsou tím pravým symbolem a motivací pro všechny! A Ježíšek na oplátku nežádá nic, kromě možná pár kousků cukroví a sklenice teplého mléka 
Tato magická transformace, tato noční cesta po celém světě, na saních tažených soby a možná bez moderního systému GPS aktivuje archetyp kouzelníka, který naplňuje naši duši soucitem a láskou. Zde se můžeme naučit transformovat naši realitu a nacházet nové způsoby, jak jednat, být a úspěšný.
A pokud více souhlasíte s moderním přístupem, představte si, jak by byl Ježíšek dobrý manažer! Jak efektivní logistiku vyvinul. Doručit všechny dary po celém světě přesně to, co každý chce, v přiděleném rozpočtu a za jednu noc?! Co kdybyste to také zkusili? Stanovte si cíle pro nadcházející rok, který už klepe na dveře!
Věříte na Ježíška? Pak jste si dali neocenitelný dar věřit v sebe a svou vnitřní sílu! 

 

Archetyp Vánoc a osobnostní růst!
Poznámky