Přírodní lék - slaná mořská voda

Přírodní lék - slaná mořská voda

 

 Není náhoda, že po dovolené u moře se cítíme jak znovuzrozené. Relax, odpočinek a hlavně slaná voda přináší mnoho benefitů. Zlepšuje naše fyzické a emocionální zdraví.

Terapie mořskou vodou se nazývá thalassoterapie a poprvé ji zmínil Hippokrates, který objevil výhody mořské vody při léčbě onemocnění kostí. Ve starověkém Řecku byly využívány slané vodní lázně při léčbě kožních problémů, ale také při revmatické nebo svalové bolesti.

Pokud se k moři nedostanete tak často, jak potřebujete, můžete využít domácí koupele. Přidáním mořské soli si dopřejete odpočinek skoro jako u moře. Nebo můžete využít termální lázně a dopřát si chvilku jen pro sebe. 

 

1. Zlepšete zdraví své pokožky

V případě dermatologických onemocnění (akné, lupus nebo lupénka) má slaná voda antifungální, antiseptický a mírně exfoliační účinek. Hořčík v mořské vodě působí blahodárně. Výsledkem vám bude sametově hebká, pevná a zářivá pokožka. Mořská voda hloubkově hydratuje a urychluje hojení ran. Má pozitivní účinky při léčbě onemocnění nehtů!

 

2. Posilte imunitu

Horké solné koupele působí protizánětlivě a posilují zdraví. Pomáhají v boji s různými typy respiračních onemocnění. Inhalování páry z mořské (slané) vody, má příznivý vliv na odolnost a zdraví dýchací soustavy. Současně přispívá k normální činnosti lymfatického systému a bojuje proti volným radikálům.

 

3. Zlepšuje zdraví a odolnost dýchací soustavy

Vdechování vodní páry ze slané mořské vody, zmírňuje respirační stavy, pomáhá při astmatu a bronchitidě. Pokud trpíte na záněty dutin, určitě si naplánujte dovolenou u moře, budete se cítit jako znovuzrození. Díky vlhkému mořskému vzduchu a slané vodě, dochází k uvolnění. 

 

4. Pomáhá při léčbě gynekologických onemocnění

Zvýšené množství soli a organických látek, včetně hormonů podobných estrogenu a progesteronu, činí ze slané vody přirozený lék na ženskou hormonální nerovnováhu.  Dokonce jsou známy i pozitivní účinky při léčbě neplodnosti.

 

5. Energie pro vaše tělo

Cítíte se unavení, vyčerpaní a s nulovou energií? Dopřejte si chvilku odpočinku (zhruba 15–20 minut) ve vaně, kam přidáte pár hrstek mořské soli. Říká se, že slaná koupel odstraňuje negativní energii, čistí mysl, odhání strach a úzkost a pomáhá vám znovu získat emoční rovnováhu.

 

 

Přírodní lék - slaná mořská voda
Poznámky