Oživte VÁŠEŇ ve vztahu!

Oživte VÁŠEŇ ve vztahu!

 

Milujete a víte, že jste milováni, ale stále máte pocit, že něco chybí? Pokud se prvotní vášeň změnila ve slabý ohýnek a vztah se začíná ochlazovat, je na čase ho trochu rozehřát!

V závislosti na naší emocionální zkušenosti, jsme buď absolutně šťastni v soužití v páru nebo je pro nás nadlidský úkol, žít s jedním člověkem a zde se zkrátka nenacházíme. Říkáme: „To pro mě není, nejsem rodinný typ“, ale pak smutně a bezmocně sledujeme, jak láska upadá a v některých případech umírá. Nedostatek něžných gest nemusí nutně znamenat nedostatek lásky, ale pouze brzdu vyjádření pocitů. S vůlí a malým cvičením se učme vyjádřit něhu.

 

Převezměte iniciativu!
Řekněte si o více náklonnosti, může to být riskantní přístup, vaše “žádost” lze považovat za výčitku. Nechcete situaci zhoršovat, ale jak můžete jemně povzbudit svého milovaného, aby vás miloval tak, jak opravdu potřebujete? Odpověď je jednoduchá: převezměte iniciativu! Buďte takové, jak chcete, aby se k vám váš partner choval. Dávejte jasně najevo, co chcete! Psychologové tvrdí, že nedostatečně oceněné ženy, mají tendenci stát se tvrdými a zatrpklými partnerkami. Nespadněte do této pasti, zvláště pokud víte, že vás váš manžel miluje. Ukažte mu, jak se to dělá!

 

Léčivé doteky
Počet něžných doteků se snižuje a síla lásky také klesá. Uvědomíte si, že z vášnivých milenců jste se proměnily ve spolubydlící, dokonale organizovaní, ale neschopni najít kouzlo okamžiků strávených ve dvou. Využijte tedy každou chvíli, která vás fyzicky přiblíží a jednejte podle toho! Ráno, když odcházíte, dejte mu polibek na rozloučenou. Stejně jako když se večer vracíte zpět. Když opravuje umyvadlo, hrajte si s jeho vlasy. Když s ním mluvíte, dotkněte se jeho paží. Když koukáte na televizi, vezměte ho za ruku. Postupně si všimnete prospěšného účinku letmých doteků, které opět vyvolávají teplo vztahu.


“Detaily tvoří krajinu” anebo okolnosti vás mohou významně ovlivnit
Způsob, jakým se váš vztah vyvíjí, do značné míry závisí na vnějších podnětech, na prospěšné nebo naopak škodlivé přítomnosti lidí kolem vás. Následující rady budou znít docela cynicky, ale někdy je dobré držet se následujících rad: vyhýbejte se schůzkám, večírkům a výletům s nefunkčními páry, zvláště když máte pocit, že ne všechno je sladké a zdravé ve vašem vlastním domě. Bez ohledu na to, jak jsou vaši přátelé dobří, bez ohledu na to, kolik věcí vás v minulosti spojilo, být u párů, kteří se nepřetržitě hádají, říkají si mezi sebou nepříjemná slova nebo sotva mluví, mohou ovlivnit váš vlastní vztah. Místo toho hledejte společnost párů, přátel, kteří se opravdu milují, kteří vám dávají dobrou energii, kteří jsou vyrovnaní a milující a od nichž se můžete učit.

 

Oživte VÁŠEŇ ve vztahu!
Poznámky