Proč je důležité mít svého koníčka, hobby?

Proč je důležité mít svého koníčka, hobby?

 

 Pomáhají nám uniknout z každodenního stresu a jsou ideálním způsob, jak trénovat naši mysl a kreativitu.

Cítíte se duševně vyčerpaní? Najděte si aktivitu, která vám přináší radost a potěšení!

1. Vaření

Každý den musíte vařit pro celou rodinu a jen málokdy zapnete sporák s radostí, abyste si uvařili jen tak, pro sebe? Zkuste si najít na internetu váš oblíbený recept a uvařit si něco úžasného jen tak pro radost, ne jen kvůli tomu, že je zrovna čas večere. ☺ Nemusíte být mistr! Internet je plný receptů, některé jsou dokonce natočené krok za krokem, připravit tedy něco lahodného může být opravdu velmi snadné. Vaření je skvělá relaxační aktivita. Přináší velké uspokojení a je to příležitost posílit svou kreativitu!

2. Fotografování

Umění fotografie je jedním z koníčků, které trénují mysl a představivost na nejvyšší úrovni. Nutí vás soustředit se pouze na to, co je na daném místě krásné nebo zajímavé a to je skutečná terapie.

3. Vybarvování mandal

Psychoanalytik Jung vypověděl, že jeho potřeba kreslit mandaly vznikla během intenzivních okamžiků osobního rozvoje, což naznačuje, že v psychice člověka dochází k hlubokému vyvažování. Barvení mandal může být úžasný způsob relaxace, chvilkové odloučení od každodenního života, stimulace kreativity, ale také trpělivosti.

4. Poslech nebo tvorba hudby

Studie zjistily, že muzikoterapie snižuje úzkost, zlepšuje kognitivní aktivitu a dodává pozitivní energii. Použití hudebních nástrojů pomáhá zmírnit stres. Můžete například začít hrát na hudební nástroj! Spoustu návodů naleznete na YouTube nebo vyhledejte kurz ve vašem okolí. 

5. Čtení a psaní

Pouhé čtení novin nebo knihy několik minut denně pomáhá snižovat stres až o 70%. Má pozitivní vliv na srdce a uvolňuje svalové napětí. Zkuste si psát deník, i když jde jen o psaní zápisků, je vědecky dokázáno, že tvůrčí psaní čistí mysl, usměrňují myšlenky, zvyšují koncentraci a pomáhají vyrovnávat se s vnitřními strachy.  

 

Proč je důležité mít svého koníčka, hobby?
Poznámky