Obličejová jóga - 10 minut denně a vaše pokožka bude pevnější

Obličejová jóga - 10 minut denně a vaše pokožka bude pevnější

 

 Jóga je skvělým prostředkem pro uvolnění svalů. Znáte její blahodárné účinky na pokožku?

V obličeji máme zhruba 50 druhů svalů, které potřebují cvičení a relaxaci, stejně jako vaše nohy a ruce. Stres zanechává na našem obličeji nechtěné stopy. Pokožka se hůře okysličuje a svaly v obličeji jsou napjaté. Postupem času se objevují první vrásky, nezdravý vzhled pokožky, vytrácí se její přirozený jas a pevnost.

V poslední době se objevila nová forma jógy, technika omlazení pleti zvaná obličejová jóga. Série cvičení, které povzbuzují obličejové svaly a dodávají pleti svěží a mladistvý vzhled. Cvičení má za úkol stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce. Pro hloubkovou péči můžete použít pleťové sérum   nebo pleťový olej.  Deset minut denně vám „ubere“ dva roky. Tato metoda je hojně využívána zejména u žen středního věku.

Tváře

Zhluboka se nadechněte a se zavřenými ústy foukejte vzduch do tváří, aby se pokožka co nejvíce vypnula. Cvik opakujte 5x. 

Pokračujte vtahováním tváří dovnitř, jako když pijete brčkem. Vydržte v pozici několik sekund a poté uvolněte. Cvičení stimuluje svaly dolní části obličeje.

Redukce váčků pod očima a tmavých kruhů

Pomocí ukazováčku a prostředníčku stejné ruky vytvořte písmeno V, jemně stiskněte vnitřní a vnější konec obočí. Podívejte se do stropu a uvolněte. Toto cvičení opakujte 6x.

Vyhlazení pleti

Vyberte si pohodlnou polohu a třete dlaně o sebe, dokud se nezahřejí. Velmi lehkými, krouživými pohyby masírujte obličej. Opakujte 2-3x. Nakonec si zakryjte oči dlaněmi a přes víčka lehce zatlačte velmi opatrně na oční bulvy.


Vyzkoušejte naše tipy a napište nám, jak se Vám líbí ☺

 

Obličejová jóga - 10 minut denně a vaše pokožka bude pevnější
Poznámky