Reiki pro začátečníky – základy starodávné terapie k uzdravení těla i duše

Reiki pro začátečníky – základy starodávné terapie k uzdravení těla i duše

 

 Reiki je alternativní lékařská technika, která aktivuje přirozené mechanismy emocionálního a fyzického způsobu léčení prostřednictvím směrování energie přenášené jemným dotykem dlaní.

Název Reiki pochází z Rei (vesmír) a ki nebo chi, což znamená vitální energie. Jedná se o terapii používanou k obnovení rovnováhy a harmonizace všech částí lidského bytí: těla, mysli, emocí a ducha. Tato forma alternativní medicíny má svůj původ v Japonsku a začala se používat v roce 1922  doktorem Mikao Usui.

Terapeut Reiki je prostředníkem mezi energií, kterou on sám přenáší a příjemcem této energie. Terapeut je mistr nebo osoba, která je zasvěcena do této výjimečné techniky na stupních I a II. Čím vyšší je stupeň zasvěcení, tím silnější je energie přenášená na pacienta.

Pamatujte, že techniku se může naučit kdokoli. Nejedná se o nic zázračného ani mystického, jde spíše o vrozenou lidskou reakci, která se snaží zmírnit bolest.

 

Jak dochází k uzdravení pomocí techniky Reiki

Podle teorie Mikao Usui je vše, co existuje ve vesmíru, projevem energie, která vibruje v souladu s délkou a frekvencí okolních energetických vln.

Uvnitř těla proudí vitální energie přes meridiány a když jsou tyto dráhy zablokovány, například v důsledku stresu nebo emočních blokád, dochází k nemocem. Zde pomáhá Reiki tím, že harmonizuje vnitřní obvod.

 

Jak terapie funguje

Během léčby pacient leží na lůžku a terapeut pohybuje dlaněmi po těle v různých bodech (bodech odpovídajících silovým centrům). Reiki lze provádět ostatním, ale také formou samoléčby.

Je zajímavé, že Reiki lze přenášet i na dálku. Dokonce se stejnými efekty, a to pomocí elektromagnetického pole každé osoby, která spolupracuje prostřednictvím Reiki.

Dalším aspektem, který je třeba vzít v úvahu, je, že Reiki nemá žádné vedlejší účinky.

 

Reiki mantry

Zakladatel Reiki, Mikao Usui, zavedl mantry velkého zdravého rozumu, mají mít příznivé účinky pro všechny:

Dnes se nezlobím.

Dnes si nebudu dělat starosti.

Dnes budu vděčný za všechna požehnání v mém životě.

Dnes budu spoléhat na poctivost a bezúhonnost.

Dnes budu hodný ke všem tvorům na Zemi.

Řekněte si tyto mantry každý den, jakmile se vzbudíte a věřte tomu, co říkáte! Bez ohledu na to, zda se uchýlíte k alternativním léčebným terapiím, všimnete si, jak se vaše emoční pohoda výrazně zlepšuje. ☺ Zkrátka pozitivní myšlení má sílu lva!

 

 

Reiki pro začátečníky – základy starodávné terapie k uzdravení těla i duše
Poznámky