Čas jen pro vás DVA – přiměřeně!

Čas jen pro vás DVA – přiměřeně!

 

Všichni mluví o kvalitně stráveném času s naším partnerem... ale co to vlastně znamená? Že dýcháte jeden pro druhého, chodíte všude bok po boku nebo že těch pár hodin strávených spolu prožíváte tak intenzivně jak jen je to možné?

Existují páry, u nichž se zdá, že ani po deseti nebo dvaceti letech manželství je nuda nedohnala. Nebo se možná naučili jak žít bok po boku šťastně J Ale jak nepropadat rutinně a udržet romantiku v dlouhodobém vztahu? Je nutné spolu trávit každou minutu? Například páry, které pracují ve stejné oblasti, jsou tedy spolupracovníky a tráví spolu každou sekundu. Vypadá takto ideální vztah?

 

Méně je někdy více, ale platí to v lásce?

Pravá láska nemá nic společného s nezdravým typem závislosti. Statistiky odhalují případy, kdy páry, které vypadaly jako nerozlučitelné, skončily ošklivým rozvodem. Na druhou stranu se pojmy jako „osobní prostor“, „nezávislost“, fyzické a emocionální „oddělení“ nejeví jako slučitelné s představou šťastného páru. Čas věnovaný vztahu musí být dávkován takovým způsobem, aby nebyla ovlivněna atmosféra, která drží naživu nejvyšší cit - LÁSKU. Tato kategorie zahrnuje erotickou touhu, radost ze shledání a důvěru: pocity, které lze prostřednictvím podivného a někdy nepochopitelného paradoxu aktivovat pouze v NEPŘÍTOMNOSTI milovaného člověka.

 

Kvalita nebo kvantita?

Kvalitně strávený čas se svým partnerem vnímáme různě. Obecně platí, že ženy mají tendenci být více „lepkavé“, více oddané životu ve dvou a muži častěji pociťují potřebu uniknout mimo, přičemž útěk nemusí nutně znamenat nevěru, ale touhu trávit čas osamoceně nebo ve společnosti ostatních mužů. Co dělat v tomto případě? Možná bychom si měli znovu dát lekci sebevědomí a důvěry v toho, do koho jsme se zamilovali. Vyladit touhu po fyzické blízkosti, pečovat o sebe, aby po vás partner stále toužil. J Čtěte mezi řádky, naslouchejte, stanete se polovičkou, bez které zkrátka nemůže žít. Ano, je to těžké, ale kdo řekl, že láska je snadná?

 

Čas jen pro vás DVA – přiměřeně!
Poznámky