Péče o pleť po porodu – co by maminky měly vědět!

Péče o pleť po porodu – co by maminky měly vědět!

Péče o pleť po porodu – co by maminky měly vědět!

Vaše tělo prochází během těhotenství i po něm různými změnami a vaše pokožka není výjimkou. Zde je několik základních věcí, které byste měli vědět o péči o pokožku po porodu.

 

 

Po porodu dochází ke kolísání hladiny hormonů, což se může projevit na vaší pleti. Některé ženy mohou pociťovat suchost, akné nebo změny struktury pokožky. Buďte připraveni na tyto hormonální posuny a upravte svou každodenní rutinu péče o pleť podle toho.

Šetrné, ale účinné čištění

Používejte speciální produkt určený k hloubkovému čištění vaší pokožky.

Vyhněte se drsným nebo abrazivním produktům, které mohou pokožku zbavit její přirozené pružnosti. Vyberte si nedráždivé a hydratující produkty, které dokáží udržet rovnováhu. 

Denně hydratujte do hloubky

Poporodní hormonální změny mohou vést k vysoušení pokožky. Pravidelně pokožku hydratujte speciálním krémem pro obnovení přirozené vitality a pružnosti. Zvláštní pozornost věnujte oblastem, které jsou náchylné k vysoušení, jako je břicho, nohy, ňadra, lokty a kolena.

Předcházejte striím

U mnoha žen se během těhotenství objevují strie. I když mohou časem vyblednout, jejich vzniku můžete zabránit nebo minimalizovat používáním krémů či olejů speciálně navržených pro boj se striemi. Hledejte produkty obsahující kakaové nebo bambucké máslo či vitamín E, ty pokožku vyživují a hydratují.

Řešte změny pigmentace

Hormonální výkyvy během a po těhotenství mohou způsobit hyperpigmentaci, běžně známou jako „těhotenská maska“ neboli melasma. Používejte produkty na pleť, které obsahují složky jako vitamín C nebo niacinamid, známé pro své rozjasňující vlastnosti. Před použitím jakékoli péče o pleť proti pigmentaci se poraďte s dermatologem, protože některé složky nemusí být vhodné během kojení.

Péče o pleť je nezbytnou součástí poporodní péče. Najděte si chvíli jen pro sebe a hýčkejte se každodenní rutinou péče o pleť nebo si dopřejte alespoň pleťovou masku. Spokojená maminka rovná se spokojené dítě!

 

 

 

Doporučené produkty
Poznámky