Myslete ekologicky a chraňte planetu spolu s námi!

Myslete ekologicky a chraňte planetu spolu s námi!

 

 Plast byl vynalezen v roce 1907, samozřejmě v době jeho zrodu zažíval období obrovské sláv. Všichni, ale víme, že planeta se topí v plastovém odpadu. Láhve, tašky a další obaly vyrobené z platu mají až příliš dlouhou dobu rozložitelnosti. 

 

Odpadem z plastu dusíme lesy, vody a trápíme také zvířata. Víme o tom, jsme z toho šokováni, pohoršeni, ale proč s tím tedy nebojujeme? Pokud si myslíte, že úsilí jednotlivce je nedostatečné, opak je pravdou. U jednoho člověka vše začíná, dohromady by úsilí sedmi miliard lidí mohlo dosáhnout obrovské změny k lepšímu!

  

Sbohem plastové lahve!

Prvním a důležitým krokem je výměna plastových lahví, populárních PET lahví. Vyhodíme je, jakmile dopijeme vodu, džus nebo mléko. Místo nich by být využity skleněné láhve, které můžeme znovu použít. Například na domácí rajský protlak, různé druhy ovocných kompotů, přírodní džusy, apod. A domácí je přeci nejlepší!

 

Látková taška, žádné plastové nesmysly!

Dříve byly igelitové tašky zdarma, člověk dostal při nakupování desítky takových balíčků. Dnes si je musíte k nákupu zakoupit a ideálně si zakoupíte tašku papírovou, což je skvělý krok dopředu! Pokud chcete ušetřit a pomoci životnímu prostředí, začněte používat látkové tašky! Naše maminky i babičky je jistě znají! „Síťovky“ jsou zase v kurzu! Jsou elegantní, odolné a šetří planetu!

 

Slaměná brčka a jednorázové příbory …

Možná si myslíte, že sláma obsahuje malé množství plastu, a proto neškodí! Špatně! Vždycky si vzpomeňte si na miliardy brček, které se shromažďují každý den, představte si hory takových zdánlivě pozemských a neškodných předmětů hozených do lesů nebo do moře a delfíny, kteří se mezi nimi snaží plavat! Příště vybírejte brčka pro opakované použití nebo z papírové slámy, která se rozkládá mnohem rychleji?

To stejné platí i pro jednorázové příbory! Pomáhejte je eliminovat tím, že si do kanceláře budete nosit své vlastní nerezové příbory a keramické nebo opakovaně použitelné talíře. Věřte, že vám bude oběd chutnat mnohem více! 

 

Používejte opakovaně použitelný hrneček na vaši oblíbenou kávu!

Z jednoho kelímku s oblíbenou kávou denně, se za týden stane hromada zbytečných odpadů! Pokud bychom použili keramické hrnečky, papírové kelímky nebo opakovaně použitelné sklenice, můžeme se této katastrofě vyhnout a příroda nám opravdu poděkuje! 

 

Nevyhazujte obaly od vašich oblíbených kosmetických produktů SABON – podívejte se, jak dokážete sami vytvořit překrásnou dekoraci během chvilky! 

 

Myslete ekologicky a chraňte planetu spolu s námi!
Poznámky