Připravte si dokonalý šálek čaje

Připravte si dokonalý šálek čaje

Připravte si dokonalý šálek čaje

Čajový obřad zahrnuje rituály přípravy tohoto voňavého likéru a vychutnávání si ho jako stimulantu při meditaci nebo v příjemné společnosti či náladě. Zde je návod, jak si můžete připravit lahodný nápoj!

Černý, ovocný nebo bylinkový, všechny jsou dokonalé! Spousta z nich však nabízí terapeutické vlastnosti. 

Vychutnejte si každý doušek:

1. Pro zachování správné chuti a vůně je dobré čaj skladovat především v kovových nebo porcelánových krabičkách, mimo světlo a aromatické koření, které by mohlo narušit přirozenou vůni čaje. Pokud si chcete užít opravdu bohatou chuť, vyberte si vždy sypané a ne sáčkové čaje.

2. Chcete-li výraznější chuť, přidejte do konvičky před zalitím horkou vodou ještě kostku cukru. A pokud používáte granulované čaje, vložte do hrnku nejprve granule a poté vodu slévejte z výšky.

3. Jste nadšenci černého čaje? Jeho příprava je doslova umění a rituál: potřebujete šálek, konvičku, podšálek, teploměr (vod by měla mít totiž ideální teplotu 80-90 stupňů Celsia). Předehřejte si šálek na čaj tím, že do něj vložíte trochu vroucí vody, necháte několik vteřin působit, dokud se šálek neohřeje, a poté vodu vylijte. Vložte do šálku čajové lístky; můžete je umístit přímo do vody nebo můžete použít infuzér. Zalijte horkou vodou, vše přikryjte malým talířkem a nechte louhovat zhruba 3-5 minut. Čaj můžete ochutnat po prvních třech minutách, vyzkoušejte kdy je intenzita chuti podle vašich představ. Případně přidejte mléko, citron či sladidlo.

4. Zelený čaj má také své kouzlo! Pokud voda není správně horká, jeho chuť bude hořká. Proto se doporučuje, aby teplota vody nepřesáhla 85 o C. Když připravujeme šálek zeleného čaje, je důležité, aby se voda nezačala vařit. Zároveň platí, že čím déle se lístky zeleného čaje nechají louhovat, tím intenzivnější bude chuť čaje. U sáčkového nebo sypaného zeleného čaje je průměrná doba louhování 3 minuty.

5. Pokud čaj milujete natolik, že chcete, aby vás jeho jemné aroma provázelo po celý den, vyberte si kosmetiku které obsahují čajové esence: sprchový olej, krémy na tělo i ruce a spousta dalších pokladů!

 

Doporučené produkty
Poznámky