Dokonalá manikúra v 5 krocích

Dokonalá manikúra v 5 krocích

 

Mít krásné ruce znamená pečovat nejen o nehty, ale i o pokožku. Zde je pět základních kroků správného rituálu péče o ruce.

1. Odstranit odumřelé buňky

Opatrně odstraňte sterilními nůžkami na manikúru vrstvu suché a ztvrdlé kůže na stranách nehtů. Kutikuly se nestříhají, ale změkčete je speciálním roztokem, poté lehce zatlačíte na spodní část nehtu. Pilujte každý nehet po celé ploše. Pozor, jen speciálním pilníkem na nehty, vyrobeným pro tento účel!

 

2. Výživa a posílení

Vložte dvě lžíce olivového oleje do misky a postupně si v ní namáčejte nehty obou rukou. Nejlepší způsob jak mít zdravé a silné nehty! Pokud jsou vaše nehty nerovné a křehké, použijte krémy určené k posílení a na chvíli nepoužívejte lak na nehty.

 

3. Pravidelně nehty zkracujte

Pravidelně si nehty zkracujte leštěním - nejzdravější možnost. Provádí se z vnějšku ke špičce nehtu, nejlépe nekovovým pilníkem. Pokud potřebujete zkrátit více nehtů, použijte kleště, ne nůžky.

 

4. Aplikujte ochranný lak

Abyste zabránili žloutnutí nehtů, před aplikací laku na nehty naneste vrstvu ochranného laku. Ochranný - neboli základní lak, obsahuje látky, které vyživují nehty do hloubky a chrání je před působením chemikálií a pigmentů v laku na nehty.

 

5. Chraňte manikúru

Při vaření, čištění a mytí nádobí používejte latexové rukavice, abyste zabránili kontaktu vašich rukou s čisticími prostředky, které ruce zbytečně vysušují.

 

Extra-tip!

Pro manikúru, která opravdu vydrží, buďte trpěliví. Před nanesením nové vrstvy laku na nehty, musí předchozí vrstva dokonale uschnout.  Lak na nehty se správně nanáší třemi pohyby, nejprve kapka na střed a poté roztáhnout po obou stranách nehtu.

 

Dokonalá manikúra v 5 krocích
Doporučené produkty
Poznámky