Péče o pleť po 40 - šest základních tipů!

Péče o pleť po 40 - šest základních tipů!

Péče o pleť po 40 - šest základních tipů!

Kůže se po dosažení zralého věku náhle svrašťuje a produkce kolagenu klesá. Pleť ztrácí pružnost, jemné linky se prohlubují a vaše péče se musí přizpůsobit.

Říká se, že jakmile přejdete onu pomyslnou 3 na začátku čísla věku, začnou být vrásky viditelnější a pleť ztrácí svůj přirozený lesk. Nepropadejte panice! Mladistvě vypadající pleť můžete mít i po čtyřicítce.

Používejte séra s vitamínem C
Vitamin C přináší mnoho výhod, včetně zvýšení produkce kolagenu, který udržuje pružnost pokožky a díky tomu vypadá vaše pleť mladší a zdravější.

Spolehněte se na retinol
Retinol je syntetický derivát vitaminu A a stimuluje regeneraci kožních buněk. S pomocí retinolu získává suchá pleť zdravý, jasnější a hladší vzhled. Předcházejte vráskám!

Peeling a zase peeling!
Stejně jako samotné čištění pleti je i peeling velmi důležitý! S přibývajícím věkem vaše pleť šedne a už nemusí vypadat tak svěže jako ve dvaceti. Proto v rámci pravidelné péče o pleť doporučujeme dvě exfoliace týdně!

Nezapomínejte na opalovací krém
Říká se, že opalovací krém je nejlepší produkt proti stárnutí a také tomu tak je! Studie ukazují, že sluneční záření je hlavní příčinou 80 % viditelných známek stárnutí pleti. Jdete ven? Nezapomeňte na ochranný faktor!

Hydratujte
S přibývajícím věkem se vaše pokožka vysušuje. Produkty péče o pleť, které obsahují kyselinu hyaluronovou, jsou skvělou volbou! Kyselina hyaluronová má působivou schopnost zadržovat vodu, čímž zvyšuje úroveň hydratace pokožky. Esenciální olej z damašské růže zanechává pokožku božsky jemnou, hydratovanou, obnovenou a zářivou!

Vyvážená strava a kvalitní spánek je základ!
Pokožka bude opravdu zářivá a zdravá jedině pokud si dopřejete dostatek spánku a kvalitní stravu! Pijte vodu, každý den si dopřejte kousek čerstvého ovoce a zeleniny, omezte cukry a odpočívejte. Melatonin se v noci uvolňuje do těla a stimuluje růstové receptory pokožky. A protože dokáže oddálit známky stárnutí, je melatonin nazýván „hormonem mládí“!

 

Doporučené produkty
Poznámky