Pomeranč – svěží, silný a výjimečný pomocník v péči o pokožku. Objevte jeho výhody spolu s námi!

Pomeranč – svěží, silný a výjimečný pomocník v péči o pokožku. Objevte jeho výhody spolu s námi!

Odpočinek na pláži si žádá sklenici čerstvého pomerančového džusu! Kromě lahodné chuti může být tento drink plnohodnotnou snídaní. Ale víte, že pomeranče jsou senzační také pro vaši pokožku?!

1. Chrání pokožku před ultrafialovými paprsky

Pomeranče mají mnoho výhod a jedním z nich je, že dokáží udržet pokožku mladistvou a pružnou díky vysokému množství vitamínu C a luteinu. Ten zároveň vytváří přirozenou bariéru před ultrafialovými paprsky, které dokáží zbytečně škodit.

2. Pomáhá v boji proti vráskám

Vitamin C obsažený v pomerančích pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem. Bojuje proti poškození kůže slunečním zářením a znečištěním. Obsahují kyselinu listovou (vitamín B9), která je nezbytná pro funkci buněk a růst tkání.

3. Předchází a léčí akné

Kyselina citronová pomáhá redukovat vrásky, zjemňuje pleť, čistí póry a předchází akné. Lutein pomáhá při regeneraci pokožky, která je poškozená UV paprsky. Flavonoidy chrání pleť před předčasným stárnutím. Kyselina citronová má silné exfoliační účinky, šetrně odstraňuje odumřelé buňky z povrchu pokožky.

4. Stimuluje produkci kolagenu

Vitamin C obsažený v pomerančích hraje zásadní roli při tvorbě kolagenu, proteinu, který zajišťuje pružnost pokožky. Konzumace červených pomerančů, ať už dužiny nebo šťávy, udrží vaši pokožku pružnější a pevnější. Antioxidanty pomáhají zpomalit proces stárnutí.

5. Detoxikuje a dodává energii

Jediný pomeranč obsahuje více než 170 fytochemikálií a přes 60 flavonoidů s protizánětlivými a antioxidačními účinky. Pomeranče jsou bohaté na thiamin, riboflavin, niacin, vitamín B6, folát, kyselinu pantotenovou, fosfor, hořčík, mangan, selen a měď.

Ráno nalačno vypitá sklenice pomerančového džusu působí příznivě při pomalém zažívání a na pleti se jeho účinky projeví okamžitě. Strava bohatá na šťávu z červeného pomeranče navíc posiluje imunitní systém a dodává energii!

 

Dobrou chuť!

 

 

Pomeranč – svěží, silný a výjimečný pomocník v péči o pokožku. Objevte jeho výhody spolu s námi!
Poznámky