Tajemství olivového oleje

Tajemství olivového oleje

 

Víte proč je olivový olej označován za zdravý olej? Jak se využívá v lékařství? Vyhledali jsme pro Vás všechny jeho přednosti.

Více než 90% Izraelců používá olivový olej, buď lokální výroby nebo importovaný.


Kvalitní olivový olej se vyrábí z plodů olivovníku mechanickým lisováním, zahřívá se až na 30 stupňů Celsia a je bez přídavku chemikálií.

 

Olivový olej má mnoho předností. Například se považuje za jemný olej a díky jeho vynikající kvalitě se používá ve špičkových restauracích. Zlepšuje chuť jídla a díky vitamínům, které obsahuje, přidává výživovou hodnotu.

 

Je bohatý na vitaminy jako A a E, které jsou aktivními a hlavními složkami v procesu výživy pleti a oddálení stárnutí kůže. Olivový olej je velmi zdravý pro pokožku těla a obličeje, protože pomáhá udržovat přirozenou pleť krásnou a svěží, vyživuje ji a poskytuje tak ochrannou vrstvu proti různým škodlivým látkám. To je také důvod, proč ho pěstitelský průmysl využívá nejen při výrobě, ale i při samotném procesu přípravy dalších produktů.  


Nejen chutný, ale i zdravý
Olivový olej je také velmi užitečný pro trávicí systém. Pokud začnete svůj den lžící olivového oleje, brzy uvidíte výrazné zlepšení trávicího procesu.

 

Tip pro milovníky alkoholu: lžíce olivového oleje před vypitím velkého množství alkoholu může zabránit kocovině a také pálení žáhy.

 

Cestujete nebo jdete  na piknik? Zapomněli jste přípravek, který by Vás chránil před kousnutím hmyzem? Použijte olivový olej, který máte na salát J Trochu si jím potřete pokožku - komáři a další hmyz se vám vyhnou. Navíc jeho vůně je příjemnější a jemnější než různé přípravky odpuzující hmyz.

 

Mimochodem, olivový olej může zmírnit a zklidnit podrážděnou pokožku sluncem. Pokud jste se opalovali bez opalovacího krému, natřete se večer olivovým olejem J

 


Tipy na využití olivového oleje v domácnosti
Olivový olej může pomoci v případě nachlazení, kašle nebo chrapotu:

  • Lžíce olivového oleje smíchaná s klasickým olejem pomůže od bolesti v krku.
  • Olivový olej lze zahřát a použít k masáži hrudníku k uvolnění dýchacích cest.
  • Existují lidé, kteří tvrdí, že několik kapek olivového oleje v oblasti nosu nebo dokonce uvnitř, zmírní otok sliznice, uvolní nos a umožní volné dýchání.
  • Olivový olej s citronem a teplou vodou tělo očistí a pomůže v případě ošklivého chrapotu.
  • Několik kapek zahřátého olivového oleje aplikujte do uší -  zmírní bolest a pomůže od ušních infekcí.

 

Tajemství olivového oleje
Poznámky