Symbolický význam čísla 1

Symbolický význam čísla 1

 

Nový rok právě začíná tak, jako 1 stojí na začátku všeho. Stojí na počátku číselné řady. Lze vést rozhovor o tom, zdali i jednička je už číslo. V každém případě však má svou symboliku.

Tarotový význam čísla 1 - jsme vyzváni, abychom využili náš potenciál. Máme k dispozici všechny potřebné zdroje, emocionální, intelektuální, materiální i duchovní - kam letos investujete svou energii?
Jednička je číslo schopnosti slovně vyjádřit své city a pocity, číslo „já“ a ega, originality, vůdčích schopností, ctižádosti a individuality. Vyjadřuje dokonalost, jedinečnost, soběstačnost, hrdost, nezávislost, bojovnost, tvořivost, odlišnost, vynalézavost a elán.
Možná vám LEDEN přinese nové pohledy, nové začátky nebo radost. Kreativitě vnitřního dítěte se meze nekladou. Možná vás uvedené významy čísla 1 přinutí přemýšlet o nových perspektivách.
1 – jako symbol vertikality a stojícího člověka - mnoho antropologů činí z vertikality výrazný znak člověka.
1 - je základem a výchozím bodem.
1 - v numerologii charakterizuje nezávislost, soběstačnost a sebeurčení.
Pokud vstoupíme do říše duchovna, doplní se symbolika 1 o nové perspektivy. Když se vzor opakuje, můžeme hovořit o opakování jedničky. Přemýšlejme o nevědomých opakováních v našich životech, o opakujících se vzorcích a vzorcích, které nám brání zapojit náš plný potenciál.
Koncept osoby jako jedinečného jednotlivce, je základem filozofie, psychologie i politických akcí. Ale člověk se někdy může cítit sám, i když okolo sebe má nejbližší, každý jsme jedinečná osobnost.
V hinduistické posvátné literatuře, se říká, že na počátku časů byla ve vesmíru jen jedna osoba. Najednou si uvědomila, že je sama a začala se bát osamělosti. V tomto bodě vesmír zrodil rozmanitost a objevily se dvojice protikladů.
Závěrem připomínáme, že symbol se od znamení liší tím, že má význam pro jednotlivce, kterého se týká.
Zamyslete se tedy nad tím, co JEDNIČKA znamená pro každého z vás?

 

Symbolický význam čísla 1
Poznámky