LISTOPAD – měsíc plný magie!

LISTOPAD – měsíc plný magie!

 

Nastal ten správný čas, kdy se můžeme věnovat sami sobě, pracovat na sobě a rozvíjet se v oblastech, které nás baví. Nejen vzhledem k aktuální situaci, ale celkově je LISTOPAD měsícem plným symbolů. Pojďme si společně nějaké přiblížit a osvětlit.

Magické spojení s číslem 11 je více než jasné. V numerologii je toto číslo považováno za výjimečné. Klíčovým slovem pro jedenáctku je citlivost. Numerologické příručky obvykle uvádějí, že lidé s tímto životním číslem jsou velmi inteligentní, hloubavé a taktéž cílevědomé bytosti.  Pravděpodobně méně z vás ví, že etymologie slova Listopad pochází z latiny - Novembris mensis, devátého měsíce. Listopad byl původně devátý z deseti měsíců římského kalendáře, následující po říjnu ( octo , „osm“) a předchozím prosinci ( decem , „deset“). V reformě, která vyústila ve 12-ti měsíční rok, se listopad stal jedenáctým měsícem, ale zachoval si svůj název, stejně jako ostatní měsíce od září do prosince.
Z metafyzického hlediska číslo 11 představuje síly velkého kouzelníka Země a přináší nám příležitosti k regeneraci, nalezení vnitřní síly a oživení sociálních vztahů. Není náhodou, že v numerologii jsou mocenské dny měsíce představovány 11., 20., 22. a 28. listopadu.
Duchovně je listopad označován posvátným válečníkem a funguje jako zrcadlo, které nám připomíná, že bojujeme skutečné bitvy sami se sebou. Je to měsíc, ve kterém se doporučuje znovu „seřídit“, znovu se zaměřit a znovu získat vnitřní sílu a správný směr. Je to, jako by se tento měsíc aktivovala jakási osobní ochrana, protože číslo 11 nám neumožňuje ohlédnout se zpět a popřít, co se děje. V listopadu jsou klíčovými slovy akce a povědomí.
Japonská tradice v polovině listopadu oslavuje děti ve věku 3, 5 a 7 let – jsou oblečené do svátečních šatů a odvedeny do chrámu, požehnány a dostávají posvátné koláče. Poté se vracejí domů, kde dostanou nové oblečení, oblečení, které symbolizuje nové povinnosti. Větší odpovědnost, ale také zvýšení jejich sociálního postavení. Převlékání je pro ně symbolem prohlubování sebepoznání a poznání, že čas nevyhnutelně přináší změnu.
Hestia - bohyně, která představovala sílu, spojovala rodinu a komunitu, první a poslední kapka vína na každé oslavě byla věnována právě jí. V listopadu se staří Řekové sešli, aby symbolicky oslavili moc domova, rodiny a přátel. Možná tento měsíc pociťujeme nedostatek určitých vazeb nebo příslušnosti ke komunitě, proto je vhodný čas na oslavu bohyně Hestie, pamatujte, že skutečná rodina je formována nejen pokrevními vazbami, ale také sdílenými hodnotami a ideály.
Listopad, měsíc, ve kterém hledáme a nacházíme svou opravdovou vnitřní sílu.

 

LISTOPAD – měsíc plný magie!
Poznámky