Vrásky kolem očí? Nechceme!

Vrásky kolem očí? Nechceme!

 

Mimické neboli výrazové vrásky kolem očí se objevují mezi prvními. Již s první vráskou začíná dlouhý a nelítostný boj. Prevence je jedinou a skutečně účinnou zbraní.

V očním okolí máme spousty mimických svalů. Navíc je zde pokožka velmi jemná a delikátní, a proto je toto místo i více náchylné na tvorbu vrásek. Mezi nejvýraznější vrásky okolo očí patří tzv. „kohoutí  stopa“. Tvoří se vějířovitě od vnějšího koutku oka. Říká se, že James Dean a Robert Redford si svírali kůži pomocí špendlíků, aby se rychleji zmačkala. A oni tak díky tomu vypadali sexy a vyzrále. My ženy se bez nich určitě obejdeme velmi dobře a rády!

 

Úsměv ANO, slunce NE! 

Jemné linie vrásek se vytvářejí pokaždé, když se mračíme, smějeme se nebo pláčeme. Mladá, dobře hydratovaná pokožka  se dokáže vrátit zpět do svého původního tvaru. Se stárnutím a ztrátou hydratace, se však vrásky stávají viditelnější, i když je pokožka v klidu.

Aby se co nejvíce oddálil výskyt nežádoucích vrásek, řešením není potlačit naše pocity a emoce, ale pečlivě pečovat o jemnou pokožku obličeje, chránit ji co nejvíce před účinky UV paprsků a trvale hydratovat.

  

Co je třeba udělat a čemu se naopak vyhnout

Každé ráno používejte nejen podkladovou bázi pod makeup, ale hlavně krém s UV faktorfem, nejen v létě, ale i v zimě.

Noste sluneční brýle. Chrání nejen vaše oči, ale zabraňují i vzniku vrásek kolem očí. Bez nich máte tendenci se mračit a vrásky se objeví mnohem dříve.

Pokud jste zvyklí pokládat si hlavu do dlaní, nebo si podepírat hlavu při práci na počítači, rychle se tohoto zlozvyku vzdejte. Jemná pokožka kolem očí má tendenci se vytahovat, krabatět a v pozdějším věku vytvářet jemné vrásky.

 

Makeup? ANO!

Studie prokázaly, že ženy, které nepoužívají make-up, mají více vrásek než ženy, které ho používají denně. Podkladová báze, makeup, korektor, rtěnka. Všechny tyto kosmetické výrobky pokrývají pokožku ochrannou vrstvou proti slunečnímu záření a znečištění. Používejte tedy make-up bez starostí každý den, ale dbejte na kvalitu a dodržujte dobu trvanlivosti produktu. Velmi důležitá je také večerní péče – pleť důkladně očistěte od zbytků makeupu a nečistot. Vyhnete se předčasnému stárnutí pleti.

 

Vrásky kolem očí? Nechceme!
Poznámky