10 minut cvičení nejen pro novopečené maminky

10 minut cvičení nejen pro novopečené maminky

10 minut cvičení nejen pro novopečené maminky

Těhotenství přináší důležité změny nejen v psychice ženy, ale i na jejím těle! Vraťte se zpět do formy zábavným a zdravým způsobem!

V současné době jsou na matky a ženy všeobecně, kladeny velké nároky. Jakmile porodí dítě, musí vypadat jako topmodelka. Ale někdy je cesta dlouhá a trnitá, důležité totiž není jen vypadat „dokonale“, ale hlavně se cítit ve svém těle dobře!  Není vhodné ani zatěžovat tělo namáhavým cvičením. Zvláště pokud jste rodila císařským řezem!

Buďte trpělivá!

Nejprve vyhledejte odbornou pomoc! Cvičte pod vedení zkušeného pohybového specialisty tak, aby klouby znovu získaly svou pevnost a pružnost tou nejpřirozenější cestou!

První cviky můžete provádět ihned po narození miminka: jedná se o Kegelovy cviky doporučené lékaři a porodními asistentkami i během těhotenství. Jsou skvělé pro regeneraci a procvičení svalů pánevního dna. 

Další cvik, který můžete procvičovat denně je chůze. Není potřeba běhat, nutit se, přemlouvat. Stačí krátká procházka s kočárkem a zrychlit můžete po kontrole u lékaře šest týdnů po porodu. Procházka 30 minut denně každý den prospěje nejen vašemu tělu, ale i vaší duši. Překvapivě vás to nabije energií! Honem ven a dobít baterky!

Jednoduché a účinné

Vyzkoušejte tyto jednoduché cviky, které vám nezaberou více jak deset minut! Chcete-li posílit břišní svaly a zmírnit bolesti zad: klekněte si do pozice kočky, opřete se o dlaně a kolena. Ujistěte se, že jsou kolena srovnaná v úrovni boků a dlaně na šířku ramen. Prohněte se v zádech a zase se narovnejte, udělejte „kočičí hřbet“. Zkuste vydržet v pozici prohnutých zad několik sekund, narovnejte záda zpět a vydržte v této poloze zase po dobu 20 sekund. Vraťte se do výchozí polohy. Opakujte pětkrát.

Pokud jste rodila císařským řezem, věnujte se prvních 6-8 týdnů Kegelovu cvičení a procházkám. Noste speciální břišní pás, který pomůže navrátit vaše svaly na své místo.

Užívejte si přírody a věnujte se přirozenému pohybu na čerstvém vzduchu.

 

Doporučené produkty
Poznámky