Cvičte a hýbejte se v přírodě!

Cvičte a hýbejte se v přírodě!

 

Sport by nás měl naplňovat pocitem štěstí. Nejde o mýtus, ale o vědecky dokázaný fakt! Při jízdě na kole, na kolečkových bruslích, při běhu v parku, při plavání nebo jakékoliv další cílené pohybové aktivitě, dochází k vyplavování serotoninu - jeden z hormonů štěstí!

Zařaďte cvičení do každodenní rutiny a najednou se začnete cítit nabití energií, uvolněnější a v lepší náladě. A samozřejmě zlepšíte i svůj fyzický stav, vaše tělo bude nejen dobře vypadat, ale budete i „zdravější“.

Během cvičení, ať už jde o kardio, plavání, fotbal nebo volejbal, vaše tělo uvolňuje chemikálie, jako například endorfiny, které působí jako analgetikum proti bolesti a vyvolávají v těle příjemný pocit.

Vědci zjistili, že stav, který máte po běhu nebo jízdě na kole, je podobný euforii, tj. pocit maximálního štěstí! Zatočte se stresem a únavou pohybem.

 

Jste unavení? Zacvičte si!

Při běhu, jízdě na kole nebo během jiného cvičení venku v přírodě, máme tendenci být šťastnější a méně vystresovaní. Zdá se být přirozené vynechat sportovní aktivitu, když se cítíme unavení, ale opak je pravdou! Trocha pohybu vás osvobodí od stresu, únavy a dodá vám tolik potřebnou energii!

Vyzkoušejte sami – náročný den v práci? Jděte se projít, zaběhat se nebo projet na kole. Příroda vás nabije a pohyb dodá energii, uvidíte, jak dobře se budete cítit!

Proč tomu tak je? Sport zvyšuje hladinu serotoninu a zároveň snižuje hladinu kortizonu v těle, což je hormon, který se uvolňuje, když jsme ve stresu. Nízká hladina kortizonu znamená méně úzkosti, méně stresu. Vysoká hladina serotoninu a endorfinu zase pocit štěstí!

Sport v přírodě je jako restart celého těla a nový začátek.

 

Tenis pomáhá udržovat vaše srdce zdravé a silné

Za prvé, tenis vám pomůže zůstat ve formě, protože spálíte kolem 1000 kalorií za hodinu. Studie Harvardské univerzity navíc ukázala, že šance na rozvoj srdečních onemocnění je o 56% nižší, pokud hrajete tenis pravidelně alespoň tři hodiny týdně.

Tenis pomáhá posilovat srdce, svaly a kosti.

Na druhou stranu, fyzická síla, vytrvalost, hbitost, rychlost a flexibilita se zlepší, pokud budete hrát fotbal!

Plavání je jednou z fyzických aktivit, při kterých pracují všechny svaly těla. Kombinuje vytrvalostní trénink s kardiem a také pomáhá zvyšovat kapacitu plic.

Kolečkové brusle vám pomohou dostat se do skvělé fyzické kondice, protože pracují na rovnováze a těžišti, zlepšují pohyblivost, reflexy, posilují vytrvalost a pomáhají regulovat srdeční rytmus.

 

Využijte jarní počasí a vyrazte si zasportovat ven!

 

Cvičte a hýbejte se v přírodě!
Poznámky