PRSA a mýty o nich

PRSA a mýty o nich

 

V tomto článku jsme vybraly některé představy, které mají ženy o svých PRSOU a zhodnotily je, do jaké míry je lze brát vážně.

Každá z nás, žen, chce být atraktivní, mít krásná prsa jakožto symbol ženské sexuality a krásy.
A v naší snaze dosáhnout estetické dokonalosti, pokud jde o tuto důležitou část našeho těla, posloucháme nepodložené argumenty a předsudky. Ať už jde o zdraví prsu nebo krásu, několik mýtů jsme vybraly a rozebraly je níže:

 

1. Prsa jsou větší během vaší periody
Pravda. Ačkoliv zvětšení je vlastně otok prsou, někdy doprovázen velmi nepříjemnou bolestí - jedním z nejčastějších příznaků PMS. Tento jev je způsoben náhlým zvýšením sekrece estrogenu sedm dní před menstruací. Pokud vás tyto problémy obtěžují každý měsíc, dopřejte si lehkou masáž uklidňujícím a vyživujícím olejem.

 

2. Byly vyvinuty krémy zvětšující poprsí
Lež. Pokud chceme uvěřit, že nějaký zázračný krém nám může dát větší dekolt, mýlíme se. Speciální krémy pro zvětšení prsou pouze zlepšují krevní oběh v prsou a zjemňují pokožku. Po této léčbě mohou prsa mírně „nabobtnat“, ale v žádném případě se výrazně nezvětší.

 

3. Antiperspiranty obsahující aluminium mohou vyvolat rakovinu prsu
Nepotvrzeno. Různé studie zjišťovaly přímou souvislost mezi použitím deodorantů obsahující aluminium a výskytem rakovinových nádorů, ale nedosáhly jednoznačného výsledku. Pro váš klid však zvolte antiperspiranty, které neobsahují tuto složku, která by mohla být pro vaše zdraví škodlivá.

 

4. Není zdravé spát v podprsence
Lež. Vezměte však v úvahu špatně zvolený model podprsenky, který stlačuje vaši hruď, škrábe vás nebo způsobuje bolest. Tyto podprsenky vám rozhodně neprospívají a to nejen v noci. U žen s velkými ňadry je často příjemnější spát v noci v podprsence, volte však pohodlnou variantu.

 

5. Prsa s implantáty jsou méně citlivé
Lež. V případě prsních implantátů, ale také kosmetických operací prováděných na prsou ze zdravotních důvodů, dochází pouze v prvních dnech po chirurgickém zákroku k určité desenzibilizaci oblasti z hlediska reakce na sexuální podněty. Po určité době se citlivost vrací k normálu.

 

PRSA a mýty o nich
Poznámky